-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۵ اردیبهشت ۲۲, چهارشنبه

اعدام پیره مرد جنایتکار

بنگلادش رهبر حزب جماعت اسلامي را اعدام كرد.
سایه دادخواهی دامن هیچ اشراری را درهیچ دوره یی رها کردنی نیست.

- ايرنا - بنگلادش روز سه شنبه رهبر حزب جماعت اسلامي بزرگترين حزب اسلامكراي اين كشور را اعدام كرد.به گزارش خبرگزاري ف...رانسه از داكا ، انيس الحق وزير حقوق و دادگستري بنگلادش اعلام كرد «موتير رحمان نظامي» 73 ساله پيش از نيمه شب سه شنبه شب به وقت محلي در زنداني در داكا به دار آويخته شد. اعدام رحمان نظامي در بحبوبه موج جديدي از قتل گروه هاي اقليت و آزاد انديش روي داده و مي تواند موجب خشونت هاي تازه سياسي در اين كشور شود.
لازم بذكر است؛ 16 دي (6 جون) دادگاه عالي بنگلادش راي خود را در مورد حكم دادگاه كيفري عليه «مطيع الرحمان نظامي» ،رهبر حزب جماعت اسلامي اعلام كرد .او در دادگاه كيفري به 4 بار اعدام محكوم شده بود و دادگاه عالي سه فقره از اين احكام را مورد تائيد قرار داد.
محاكمه رهبر جماعت اسلامي به اقدامات او درجريان جنگ استقلال بنگلادش از پاكستان در سال هاي 1970 و 1971 ارتباط دارد و او متهم بود كه در فعاليت عليه طرفداران استقلال مرتكب جريم جدي از جمله قتل و تجاوز شده است .
«مطيع الرحمان نظامي» 72 ساله،در سال 2000 ميلادي به رهبري حزب اسلامگراي جماعت اسلامي رسيد و در سال هاي 2001 تا 2006 در كابيته دولت وقت سمت وزير داشت .
از سال 2013 تاكنون،احكام اعدام سه عضو ارشد جماعت اسلامي همراه با رهبر حزب اصلي مخالف دولت به جرم ارتكاب جرايم جنگي مورد تائيد دادگاه قرار گرفته و به اجرا گذاشته شده است .
حزب جماعت اسلامي نيز همزمان با اعلام حكم دادگاه، با ساختگي توصيف كردن اتهامات رهبر اين حزب، خواستار اعتصاب سراسري در اعتراض به اين حكم شده بود.