-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۵ اردیبهشت ۱۲, یکشنبه

کارگران کمپنی «بن لادن» موترهای شهری مکه معظمه را آتش زدند.کارمندان و کارگران ناراضی شرکت ساخت و ساز «بن لادن گروپ» در عربستان سعودی در اقدامی اعتراضی چند اتوبوس را در شهر مکه به آتش کشیدند.

بنا بر گزارش‌ها، علت اعتراض این کارگران شرایط نامناسب کاری و 5 ماه عدم پرداخت دستمزدشان است.

ویدئوی این حرکت اعتراضی کارگران شرکت «بن لادن گروپ» روز شنبه در یوتیوب و به سرعت در  شبکه‌های اجتماعی منتشر شد.

گفته شده کارمندان و کارگران ناراضی شرکت «بن لادن گروپ» تقریبا هر روز در مقابل دفاتر این شرکت تظاهرات می‌کنند.

در پی تشدید مشکلات مالی عربستان، شرکت «بن لادن گروپ» اخیرا 25 درصد از کارکنان خود را در عربستان سعودی اخراج کرده است. این شرکت روز جمعه حکم اخراج 50 هزار کارگرخارجی خود را به دستشان داد.

«بن لادن گروپ» از سوی خانواده بن لادن اداره می‌شود که ارتباطی نزدیکی با آل سعود حاکم بر عربستان سعودی دارد.

«بن لادن گروپ» دومین شرکت بزرگ ساخت و ساز در جهان پس از شرکت فرانسوی وینچی محسوب می شود و مقر آن در شهر جده عربستان است و در سال 1931 توسط شیخ محمد بن لادن، پدر اسامه بن لادن، سرکرده معدوم گروه تروریستی القاعده بنیان نهاده شد.
خانواده بن لادن ادعا می‌کنند در دهه 1990 از اسامه اعلام برائت و وی را طرد کرده اند.

بنا به گزارش وبسایت «بن لادن گروپ»، این شرکت بر روی پروژه‌های مهمی و زیادی در عربستان کار کرده است که از آن جمله می توان به پروژه‌های برج الفیصلیه در مرکز ریاض در منطقه تجاری ملک عبدالله و همچنین چندین دانشگاه و فرودگاه بین المللی ملک عبدالعزیز در جده اشاره کرد.

اُسامه بن لادن در ریاض متولد شده بود و عامل حملات تروریستی بسیاری در سرتاسر جهان از جمله بمب‌گذاری‌های سال ۱۹۹۸ در سفارتخانه‌های امریکا در دارالسلام (تانزانیا) و نایروبی (کنیا) و همچنین حملات ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ به مرکز تجارت جهانی و پنتاگون امریکا شناخته شد.