-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۵ خرداد ۱۰, دوشنبه

ملارسول به شرط تطبیق شریعت مذاکره می کند!

کاربرد ابزاری دسته جات طالب بازار گرمی پیدا کرده است.


یکی از رهبران گروه جدا شدۀ طالبان دیروز گفت، آنها به گفتگوهای صلح با حکومت افغانستان موافق اند. اما می‌خواهند که قانون شریعت در افغانستان نافذ شود و نیروهای خارجی این کشور را ترک کنند.

روزنامه دیلی میل در این مقاله می‌نویسد، ملا عبدالمنان نیازی که معاون گروه انشعابی طالبان به رهبری ملا محمد رسول است، در سخنرانی در جمع حدود ۲۰۰ تن از طرفدارانش گفت، هرچند گروه آنها به حکومت افغان چندان باور ندارد، اما حاضر اند، بدون کدام پیش شرط با حکومت، گفتگو و مذاکره کنند.

روزنامه در ادامه این مقاله عکسی از ملا نیازی را به نشر رسانده که ظاهراً در دیدار با جمعی از جنگجویان‎شان در ولسوالی شیندند ولایت هرات صحبت می‎کند.

روزنامه دیلی میل می‎نویسد، در حالیکه ملا اختر محمد منصور رهبر طالبان چند روز قبل در نتیجۀ حمله طیاره بی‌پیلوت امریکایی در ایالت بلوچستان پاکستان کشته شد و طالبان یک روحانی محافظه کار بنام ملا هبت‌الله آخندزاده را، به حیث رهبر انتحاب کردند، این گروه هم چنین تقاضای مشابه را مطرح کرده، گفته‌است که در صورتی به مذاکرات صلح می‌پیوندند که شروط آنها پذیرفته شود.