-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۵ اردیبهشت ۲۱, سه‌شنبه

سازمان دیده بان حقوق بشر لابی تروریزم است.

پاتریشا گروسمن می خواهد بگوید که قتل عام زن، کودک، جوان و پیرمردان بی گناه از سوی طالبان، یک اقدام انسانی است. اعدام شان غیرانسانی. اگر انسانیت این است؛ دژخیم ستایی چه نام دارد؟


سازمان دیده بان حقوق بشر می‌گوید حکومت افغانستان باید اعدام های دیگر را بصورت فوری متوقف بساز و در رابطه با عدام در قانون جزا مهلت قانونی را مد نظر بگیرد.

این سازمان که مرکز آن در نیویارک است بعد از آن این پیشنهاد را در میان گذاشت که چند روز قبل شش محبوس طالبان در افغانستان اعدام شدند. بعد از به قدرت رسیدن در سال ۲۰۱۴ این اولین حکم اعدام در افغانستان است که توسط رئیس جمهور اشرف غنی توشیح می‌شود.
تحقیق کننده بخش افغانستان در سازمان دیده بان حقوق بشر پاتریشا گروسمن اظهار داشت حکومت افغانستان باید این را بداند که جزای مرگ نه تنها یک اقدام بیرحمانه و غیر قابل قبول می‌باشد بلکه موثر هم نیست و شاید در برابر تهدید‌های امنیتی مثمر واقع نشود و نتیجه برعکس داشته باشد.