-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۵ اردیبهشت ۱۲, یکشنبه

احمد ضیاء «مسعود»؛ آویخته از ریسمان نا ممکن!

احمد ضیاء نگفت که مجاهدین از نظرسیاسی، تشکیلاتی، جنگ و دفاع، چه وقت، متشکل، واحد ومنظم بوده اند؟ حتی در زمان جهاد، متحد و منظم نبوده اند و چهارده سال تمام قریه به قریه بین خود جنگیده و راه ها بر یکدیگر بسته و کشتار ها راه انداخته اند.


احمد ضیا مسعود نماینده فوق العاده رییس جمهور در امور حکومت داری خوب، امروز در مراسمی که به گرامیداشت سالروز پیروزی جهاد برگزار شده بود گفت: 8 ثور یک حماسه بزرگ تاریخ معاصر و یک رستاخیز عظیم در این کشور به منظور دفاع از متجازوان است و باید این تاریخ سبب اتحاد مردم و مسوولان شود.

وی افزود: مجاهدین افغانستان به حیث یک قشر وسیع جامعه ما در هر مرحله از تاریخ سیاسی این کشور می توانند نقش و سهم تعیین کننده داشته باشند.

نماینده فوق العاده رییس جمهور با بیان اینکه مجاهدین در ایجاد ثبات افغانستان نقش کلیدی دارند، یادآور شد: عملکرد مجاهدین می تواند موجب تحول اقتصادی و سیاسی در کشور شود و می تواند یک حکومت مبتنی بر اراده مردم، مشارکت سیاسی عادلانه و استحکام پیوند های ملی در کشور را ایجاد کند و همه اینها به نحوه تصمیم گیری مجاهدین بستگی دارد.

مسعود تاکید کرد: حرف من با مجاهدین این بوده که خود را منظم بسازند و برای موضوعات سیاسی که در آینده بوجود می آید از امروز آمادگی بگیرند و این با ایجاد یک حزب محکم و فراگیر امکان پذیر است.

وی ادامه داد: زیربنای ملت افغانستان مجاهدین هستند و می توانند فرمول و معادله های سیاسی این کشور را تغییر دهند مشروط براینکه خود را متشکل و منظم ساخته و باید اصلاحات درون حزبی میان مجاهدان ایجاد شود تا مجاهدان از این انزوا بتوانند خود را بیرون بکشند.