-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۵ خرداد ۱۱, سه‌شنبه

تام بومن: سیمکارت ملامنصور را کشف کرده بودیم!

یعنی این که علی الظاهر، پاکستان یا ایران درین باره با شبکه های عملیاتی امریکا همکاری نکرده اند. مگر پاکستان کاروانسرا است؟


برابر گزارش فارین پالسی امریکا در خصوص چگونگی ترور ملا اختر منصور می نویسد  دراین گزارش به نقل از مقامات امریکایی گزارش میدهدکه امریکاییها به مخفیگاه وتحرک وی  دسترسی  از طریق شنود مخابراتی  داشته اند 
دراین گزارش می افزاید امریکاییهامی توانستند وی را ردیابی کنند. 

همچنین براساس گزارش رادیو NPR از توئیت تام بومن،آمریکا حتی شماره سیم کارت وی را داشته است .در توئیت تام بومن(BOWMAN) عنوان شده که ملا منصور با موشکهای پهباد های امریکا کشته شد و منابعی به رادیو  NPR گفته اند که امریکا با دانستن سیم کارت وی ،اورا ردیابی کرده است .   

  صدای امریکا در گزارشی تحت عنوان چه کسی اطلاعاتی داد که منجر به حمله پهبادها علیه رهبر طالبان شد. آورده است که کارل اکنبری سفیر امریکا در کابل از سال 2009تا 2011 گفته است که اطلاع از مکان ملا منصور سرنخی بود که امریکا نمی توانست از آن بگذرد وکسب این اطلاعات کار آسانی نبوده است .
 روزنامه نیشن پاکستان نیز عنوان داشته است که مقامات پاکستان از دستگیری دو تن از مسئولان محلی به اتهام  دست داشتن صدور گذرنامه و کارت ملی با هویت جعلی برای ملا اختر منصور خبر دادند .

 سخنگوی وزارت کشور پاکستان اعلام کرد که آژانس تحقیقات فدرال پاکستان اقدام به دستگیر کردن عزیز احمد خان کسی که در سال 2001 فرم درخواست کارت ملی رایانه ای  (راشن کارت) با هویت ولی محمد را برای ملا اختر منصور تهیه کرده بود دستگیر کرده است .
 همچنین سایت گاردین در تحلیلی در این مورد عنوان داشته که مرگ ملا اختر منصور ممکن است سبب خشم پاکستان گردد اما پاکستان در مقابل امریکا سابقه گذشت زیادی نسبت به رویکردهای امریکا دارد .
در هفته های اخیر اسلام آباد و واشنگتن بر سر معامله خرید جنگنده F16  که از سوی کنگره امریکا به مخاطره افتاده است در حال مذاکره هستند . امریکا استمرار کمک نظامی به پاکستان را منوط به برداشتن گامهایی از سوی پاکستان علیه شبکه حقانی که در قلمرو پاکستان در پناه این کشور به سر میبرند 'نموده است 
برخی رسانه های امریکا ازساعت اول انتشار اخبار ترور ملااختر رابگونه ای ناشیانه در صددبوده به ویزایی ادعایی ج اا درپاسپورت پاکستانی وی منتسب نمایند ویا دریک خط شانتاژ دیگر  ترورملااختر رامحصول اقدامات مشترک ج ا ا وامریکا القا نمایند موضوعی که ازخلال مستندات مراجع امریکایی  بی پایه بودن وتهی بودن ان ازحقیقت کاملا عیان میباشد.