-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۵ اردیبهشت ۱۴, سه‌شنبه

به جای کشیدن دُم «بغدادی» ریسمان پاکستان را کمی کش کنید.

رییس سیا به دنبال نابودی بغدادی است.
به جای کشتن بغدادی، منابع تمویل و بانک های شان را مسدود کنید. ردگیری کنید که چطور مفت و آسان به افغانستان انتقال داده می شوند و ده ها کار دیگر...


رییس سیا در اظهاراتی به مناسبت پنجمین سالگرد کشته شدن رهبری القاعده گفت، از بین بردن سرکرده داعش تاثیری بزرگ دارد.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، نیروهای ویژه آمریکایی در دوم مه سال 2011 اسامه بن لادن، رهبری القاعده را در مخفیگاهش در ابیت آباد پاکستان شناسایی کرده و از پای درآوردند.

جان برنان، رییس سازمان سیا در پنجمین سالگرد کشته شدن بن لادن هشدار داد که القاعده هنوز هم یک تهدید است و داعش نیز تنها یک سازمان نیست بلکه یک پدیده است.

وی در مصاحبه ای با برنامه "رو در رو با خبر" شبکه خبری ان.بی.سی گفت: ما بخش بزرگی از القاعده را از بین برده ایم. البته این گروه به طور کامل از بین نرفته و نابود نشده است. بنابراین، ما باید بر این مساله تمرکز داشته باشیم که این گروه چه کاری می تواند انجام دهد.

وی ادامه داد: در حال حاضر ما پدیده ای نوین به نام داعش داریم و این مساله ما را برای چند سال آینده به چالش می کشد.

رییس سازمان سیا در پاسخ به این سوال که آیا از بین بردن ابوبکر البغدادی، رهبری داعش همانند از بین بردن بن لادن اقدامی مهم است، گفت: البغدادی فرد مهمی است و ما داعش را از بین می بریم. من هیچ شکی به این مساله ندارم. ما باید این رهبری را که به هدایت چنین سازمانی می پردازد از بین ببریم.

این مقام مسئول سازمان سیا ادامه داد: اگر البغدادی را بگیریم به نظرم این مساله بر سازمان داعش تاثیری شگرف می گذارد. داعش تنها یک سازمان نیست یک پدیده است. ما شاهد هستیم که داعش تنها در سوریه و عراق نیست بلکه در نیجریه، لیبی و سایر کشورهاست. ما باید برای نابودی تمامی عناصر این سازمان تمرکز داشته باشیم.