-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۵ تیر ۱, سه‌شنبه

ملاقات توطئه آمیز درهوتل پنج ستاره قطر

والستریت ژورنال
اشاره: درغیاب مردم افغانستان، خود قیچی میزنند؛ خود میدوزند. من درحیرتم که برنده گان جایزه صلح!! نوبل به تروریستان چه گفتنی دارند؟ چه چیزی ناگفته از تروریزم وجود دارد که آن ها مشتاق شنیدنش بودند؟ این، یکی از عوامل ناکامی غرب در افغانستان است.


رادیو آزادی: والستریت ژورنال می‌نویسد: طالبان بعد از مرگ ملا اختر محمد منصور یک عالم تندرو را به حیث جانشین وی برگزیدند ولی با آنهم امریکا به این باور است که پروسه مصالحه در افغانستان ادامه خواهد یافت.

روزنامه از یک ملاقاتی در قطر یاد کرده که در آن سه مقام شناخته شدۀ طالبان یک روز پیش از کشته شدن ملا منصور در اطاق یک هوتل پنج ستاره با یک گروه برندۀ جایزه صلح نوبل نشسته اند. دروازه تک تک می‌شود و یکی از این شرکت کنندگان می‌گوید وارخطا نشوید سی آی‌ای نیست چای و قهوه آورده‌اند.

والستریت ژورنال می‌نویسد، یکروز بعد از همین ملاقات یک طیاره بی‌پیلوت امریکایی ملا اختر محمد منصور را در خاک پاکستان هدف قرار داد.

والستریت ژونال می‌نویسد همین حملۀ طیاره بی‌پیلوت یک عقب گردی برای تلاش‌های گروه پگواش بود، گروهی که در قطر با نمایندگان طالبان دیدار کرده بود.

بعد از کشته شدن ملا اختر محمد منصور که وزارت دفاع امریکا او را یک مانع برای صلح خوانده بود، رئیس جمهور اوباما گفت، انتظار ندارد طالبان به زودی به میز مذاکره بیایند.

والستریب ژورنال از قول پاولو کوته راموسینو سکرتر جنرال پگواش نوشته که گفته است، هدف قرار دادن رهبری طالبان یک اشتباه بود، ما باید با رهبری طالبان معامله کنیم نه اینکه آنها را دور سازیم.