-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۵ تیر ۸, سه‌شنبه

کلینتون از ترامپ پیشی گرفت

نبرد پیچیده یی بین کارتل های اسلحه سازی و صنایع سنگین فرا ملیتی در کارزار های انتخاباتی امریکا در جریان است.


نظر سنجی دو رسانه مطرح آمریکا نشان می دهد که فاصله ترامپ با کلینتون به 5 درصد افزایش یافته است.
به گزارش فارس، نتایج نظرسنجی دو رسانه آمریکایی «وال استریت ژورنال» و «ان.بی.سی» نشان دادند که «دونالد ترامپ» نامزد احتمالی جمهوریخواهان آمریکا در رقابت های انتخاب ریاست جمهوری این کشور از «هیلاری کلینتون» رقیب دموکراتش 5 درصد عقب افتاده است.
بر این اساس، بررسی مشترک این دو رسانه که با مشارکت 1000 رای دهنده آمریکایی صورت گرفته، نشان داد که کلینتون با برتری 46 درصدی نسبت به ترامپ که 41 درصد رای آورد، در رقابت شانه به شانه پیش افتاده است.
 درصد مقبولیت کلینتون در این نظر سنجی با ماه قبل برابر بوده در حالی که جایگاه ترامپ از ماه مه به این سو دو درصد کاهش داشته است. این نظرسنجی در تاریخ 19 تا 23 ماه ژوئن صورت گرفت.
 ترامپ هفته گذشته مدیر برنامه های انتخاباتی اش را اخراج کرد و به همین دلیل با انتقادهایی از طرف هم حزبی هایش به خاطر کمک مالی ضعیف و فقدان سازماندهی مواجه شد. وی اوائل ماه جاری نیز با خشم دو حزب مطرح این کشور به خاطر تمرکز بر  موضوع قومیت یک قاضی فدرال و واکنش به تیراندازی در اورلاندو مواجه شد.
«بیل مک اینترف» ناظر انتخاباتی جمهوریخواه که این نظرسنجی را با «فرد یانگ» ناظر انتخاباتی دموکرات انجام داده بود، گفت: «دونالد ترامپ بدترین ماهی را که می توان تصور کرد، داشت اما نقاط منفی هیلاری کلینتون هم آنقدر زیاد است که (ضعف ترامپ) تأثیر چندانی بر برآیند کلی نداشته است.»