-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۵ خرداد ۳۱, دوشنبه

شش فرمانده طالب درپاکستان دستگیر شده اند.

تحرکات مشکوک درپاکستان
( Business  Standard)


مقامات پاکستان گفته اند که شش فرمانده برجسته تحریک طالبان پاکستان به شمول برادر حکیم الله محسود رهبر گروه، عمو و حدود سی تن از شبه نظامیان خود را به مقامات امنیتی تسلیم کرده اند!  مقامات گفته اند که فرماندهان نظامی طالب ظاهرن پس از برگشت از افغانستان به  منطقه «کُرم» سلاح های شان را به زمین گذاشته و به حکومت تسلیم شده اند. 
درجمع تسلیم شده ها اعجاز محسود و خیرمحمد محسود، برادر و عموی حکیم الله محسود مقتول نیز شامل می باشند. مقامات میگویند که شش فرمانده از سوی مأموران امنیتی تحت بازجویی قرار گرفته اند. یک مقام دیگر اظهار داشت که تحقیقات ابتدایی می رساند که آن ها بعد از شروع عملیات گسترده نظامی از سوی اردوی پاکستان در 2014 در وزیرستان که درآن بیش از 3500 شبه نظامی کشته شده بودند؛ به افغانستان فرار کرده بودند. این مقام گفت: آن ها پس از بازگشت از افغانستان بازداشت شده اند. یک مقام دیگر امنیتی گفته است که شش فرمانده بازداشتی به به یک مرکز امنیتی در ناحیه تول منتقل شده اند. 
پاکستان می گید که ملیشه های طالب به شمول ملافضل الله درداخل افغانستان به سر می برند.