-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۵ خرداد ۱۵, شنبه

بوی باخت؛ صد سرباز انگلیس به افغانستان می آید!

اشاره: هشت هزار نظامی انگلیس درهلمند به چه کاری مشغول بودند که حالا کاری را که آن ها به سر رسانده نتوانستند؛ این صد نفر به انجام برساند.


روزنامه دیلی تلگراف چاپ بریتانیا در شماره اخیر خود مطلبی دارد تحت عنوان بریتانیا ممکن است ده‌ها سرباز دیگر خود را به افغانستان بفرستد.

به نوشته روزنامه منابع وزارت دفاع بریتانیا تائید کرده اند که این کشور بعد از سال ۲۰۱۰ اولین بار تعداد سربازان خود را در افغانستان بیشتر می‌سازد و بحث با ناتو ادامه دارد تا بریتانیا در حدود ۱۰۰ عسکر دیگر خود را به افغانستان بفرستد.

روزنامه می‌افزاید که این گام به تقاضای فرماندهان نظامی امریکا که از متحدین ناتو خواسته اند در افغانستان بیشتر همکاری کنند، برداشته می‌شود.

صدراعظم بریتانیا در سال ۲۰۱۳ختم مأموریت حربی کشورش را در افغانستان اعلان کرده و قرارگاه کمپ بیسشن را تخلیه کرد ولی اکنون به نوشته روزنامه دیلی تلگراف تصمیم نو می‌تواند پای قوای بریتانیا را دوباره به جنگی بکشاند که سربازان این کشور ۴۵۴ قربانی در آن داشته اند.

انتظار می‌رود که بین ۵۰ تا ۱۰۰ سرباز دیگر بریتانوی با ۴۵۰ سرباز این کشور که هم اکنون در افغانستان مستقر اند همراه شوند.