-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۵ تیر ۲, چهارشنبه

پوتین: به جنگ آماده باشید!

تهدید اصلی جهانی، تروریسم است، اما ناتو حضور خود در نزدیک مرزهای روسیه گسترش می دهد.


به گزارش پرس تی وی، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه می‌گوید این کشور باید آمادگی رزمی خود را در زمانی که ناتو در حال گسترش به سوی مرزهای روسیه است افزایش دهد.

پوتین، روز چهارشنبه در دومای روسیه گفت: «ناتو در حال افزایش لفاظی ها و اقدامات تهاجمی خود در نزدیک مرزهای ماست. در چنین شرایطی، ما موظفیم توجه ویژه ای به تقویت آمادگی رزمی کشورمان داشته باشیم.»

پوتین ضمن یادآوری حمله آلمان نازی به اتحاد جماهیر شوروی در سال 1941 و ادای احترام به سربازان شوروی کشته شده در جنگ جهانی دوم افزود: «در آن زمان، قدرت‌های غربی سعی در شکست اتحاد جماهیر شوروی داشتند. جامعه بین المللی هیچ توجه به این حقیقت نداشت که رژیم خطرناک نازی در اروپا به وجود آمده بود.»

رئیس جمهور روسیه تاکید کرد: «این روزها، جامعه بین المللی همان اشتباهات را (تکرار) می کند. تهدید اصلی جهانی، تروریسم است، اما ناتو حضور خود در نزدیک مرزهای روسیه گسترش می دهد.»

ینس استولتنبرگ، دبیر کل ناتو نیز 26 خرداد امسال به روسیه هشدار داد نیروها و ادوات نظامی خود را از اوکراین خارج کند و دست از حمایت «جدایی طلبان طرفدار مسکو» بردارد.

استولتنبرگ پس از نشست وزرای دفاع کشورهای عضو ناتو در بروکسل گفت این ائتلاف به رهبری امریکا به حمایت از دولت اوکراین ادامه خواهد داد و هرگز «الحاق غیرقانونی و نامشروع کریمه» به فدراسیون روسیه را به رسمیت نمی شناسد.