-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۵ خرداد ۲۳, یکشنبه

رهبر القاعده مولوی هیبت الله را تایید کرد.به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری کانال خبری آسیا، ایمن الظواهری، رهبری القاعده در پیامی صوتی که به صورت آنلاین منتشر شد رهبری جدید طالبان افغانستان را تایید کرد.

ایمن الظواهری پس از کشته شدن اسامه بن لادن، رهبری سابق القاعده در پاکستان در سال 2011 جای وی را گرفت و هم اکنون نیز به نظر می رسد در منطقه ای در مرز پاکستان و افغانستان مخفی شده است.

وی در این پیام صوتی 14 دقیقه ای گفته است: من به عنوان رهبری القاعده یک بار دیگر بیعت میان طالبان با القاعده را اعلام می کنم و همانند اسامه (بن لادن) مسلمانان را به تبعیت از "امارت اسلامی" فرا می خوانم.

هیبت الله آخوندزاده چند روز پس از کشته شدن ملا اختر منصور در حمله پهپادی آمریکا در منطقه ای مرزی و دور افتاده در پاکستان، به رهبری طالبان افغانستان منصوب شد.

از زمان روی کار آمدن الظواهری به عنوان رهبری القاعده این گروه بسیاری از مواضع خود در افغانستان را از دست داده و آنها اکنون تحت کنترل داعش هستند و برخی از فرماندهان محلی نیز از طالبان جدا شده و به داعش پیوسته اند.