-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۵ خرداد ۳۰, یکشنبه

وضعیت همسان درتهران وکابل

دستگیری صدها "مزاحم نوامیس" در تهران

حاکمیت ایران در مقابله با انارشیزم اجتماعی و عوامل فساد خیابانی دست کم نیروهای بازخواست گر و اداره کننده بی رحم و منسجم دارد. اما درکابل پلیس و نهاد های مبارزه با شرارت به سقفی فروافتاده میماند.

رئیس پلیس تهران گفت: در سه ماه نخست امسال 421 مزاحم نوامیس و لمپن خیابانی به همراه 167 اراذل و اوباش شناسایی و دستگیر شدند.
دستگیری 421 مزاحم نوامیس و لمپن خیابانی در تهرانبه گزارش مشرق، سردار حسین ساجدی نیا با اشاره به عملکرد پلیس پایتخت در دستگیری اراذل و اوباش و مخلان نظم از ابتدای سالجاری، گفت:پلیس امنیت عمومی پایتخت با همکاری یگان امداد و پلیس پیشگیری تهران بزرگ ضمن اجرای یک مرحله طرح اراذل و 10 مرحله طرح امنیت و آرامش موفق به دستگیری متهمان در این زمینه شده است.

وی افزود: با توجه به اینکه برخورد با مخلان نظم عمومی و مزاحمان نوامیس، از دغدغه های اصلی شهروندان تهرانی است، تیم های عملیاتی پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ، طی این مدت با شناسایی مناطق آلوده و پاتوق های اراذل و اوباش موفق شدند طی اجرای 10 مرحله از طرح امنیت و آرامش، 167 شرور سطح 1، 2 و سه و همچنین 421 مزاحم نوامیس شهروندان و لمپن خیابانی را دستگیر کنند.

سردار ساجدی نیا، با اشاره به اینکه این مرحله از طرح ها موجبات رضایت شهروندان را فراهم آورده و بازخوردهای آن از سوی پلیس بررسی شده است، گفت: با هماهنگی های انجام شده با مقام قضائی، تمامی متهمان دستگیر شده در این عملیات ها پس از تکمیل پرونده به دادسرا معرفی شدند تا به جرایم آنها رسیدگی شود.

وی تصریح کرد:در این عملیات ها تعداد زیادی سلاح سرد از متهمان و مخفیگاه آنها کشف و ضبط شده است.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ، در پایان، ضمن تشکر از همکاری مستمر شهروندان در خصوص ارائه اطلاعات به پلیس پایتخت، گفت:" شهروندان می توانند ضمن تماس با مرکز فوریت های پلیسی 110 تهران بزرگ مسائل و مشکلات انتظامی خود را مطرح و یا با مراجعه به نزدیکترین مرکز انتظامی پلیس پایتخت، شکایات و نظرات خود را ارائه دهند تا به آن رسیدگی شود.