-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۵ خرداد ۳۰, یکشنبه

سرتاج عزیز: درساختن دروازه مرزی از هیچ کسی اجازه نمیگیریم.

از اول جون به بعد، هیچ کسی بدون اسناد قانونی به خاک پاکستان داخل شده نمی تواند.
برگردان: گزارشنامه افغانستان


به حواله خبرگزاری پی تی؛ سرتاج عزیز مشاور نواز شریف در امور امنیت ملی و سیاست خارجی به روز یکشنبه گفت که دروازه مرزی در داخل پاکستان به طور حتمی ساخته خواهد شد. آقای عزیز این مطلب را درجریان گفت و گو با یک رسانه انگلیسی ابراز کرد و گفت که پاکستان دراعمار دروازه مرزی در داخل خاک خویش از هیچ کسی اجازه نمی گیرد.
وی گفت که کار ساخت و ساز دروازه تورخم متوقف نمی شود. عزیز گفت که پاکستان درصدد نقض توافق دوجانبه نمی باشد. به گفته وی مردم افغانستان از بازگشایی مسیر تورخم خوشحال اند و گام ها برای ارایه اسناد سفر، مورد توجه هر دو کشور است. سرتاج عزیز گفت هرکشوری که به پاکستان هجوم ببرد پاسخ مناسب دریافت خواهد کرد. 
درین حال وزارت خارجه پاکستان اعلام کرد که به دعوت سرتاج عزیز، کابل تصمیم گرفته است که یک هیأت مذاکره کننده را به سرپرستی معاون وزیرخارجه  به اسلام آباد اعزام کند. سرتاج عزیز تصریح کرد که پاکستان به مقامات افغان اطلاع داده است که از تاریخ اول جون به بعد به هیچ کسی اجازه داده نخواهد شد که بدون اسناد قانونی از مرز عبور کند. 
وی توضیح داد که دروازه مرزی به فاصله سی یا سی و پنج کیلومتر از مرز تورخم در داخل قلمرو پاکستان بنا می شود؛ بنا برین هیچ کسی درین رابطه حق اعتراض ندارد.