-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۵ مرداد ۹, شنبه

کندز این جاست؛ B-52 را کجا می فرستید!؟

به گزارش اطلاعیه قوای هوایی امریکا، جنگنده های  B52  و  F16 H آسمان افغانستان را در اختیار گرفته اند.


پایگاه اطلاع رسانی ( Air Force Times) گزارش داده که یورش های هوایی امریکا در فضای افغانستان در ماه جولای به گونه یی دراماتیک افزایش یافته است. این درحالی است که همین چند ساعت پیش، ولسوالی خان نشین هلمند به دست طالبان سقوط کرده است. معلوم نیست که این پرواز ها در کجا انجام می گیرد.
ایرفورس تایمز می نویسد: در جریان این ماه 2016، بالاترین ضربات هوایی بر اهدافی در افغانستان اجرا شده است. کریس کارنس سخنگوی قوای هوایی امریکا گفت که به ویژه از تاریخ نوزده تا 26 جولای 70 سازوبرگ نظامی به کار گرفته شده است. وی اظهار داشت که  درعملیات ها از جنگنده های B- 52s و F-16s MQ9s استفاده شده است. 
کریس گفت که از اپریل گذشته به این سو، این نخستین پرواز جنگی طیارت B- 52 در مأموریت افغانستان است. سخن گفتن از عملیات هوایی سنگین از سوی ارتش امریکا در افغانستان با شبهاتی همراه است. ورنه، فقط عملیات رهبری شدۀ هوایی در کندز و بغلان وهلمند، بیخ دسته جات تروریستی را از بن می کند.