-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۵ تیر ۱۴, دوشنبه

سناتوران امریکا در تئاتر وزیرستان شمالی

روزنامۀ دیلی میل پاکستان

اشاره: فریب دادن سناتوران امریکایی از سوی نظامیان پاکستان و برپایی یک نمایش دروغین مبارزه علیه تروریزم و خصوصاً شبکه حقانی! راحیل شریف به جای نشان دادن مرکز شورای کویته و مدارس تروریست ساز  و حاضر کردن شخص ملا هیبت الله، او را به کوه های وزیرستان چکر می برد!


منابع دفاعی به روز یکشنبه در تماس با روزنامه دیلی میل گفته اند که ایالات متحده امریکا سرانجام تایید کرد که ارتش پاکستان تمام گروه های تروریستی از جمله شبکه حقانی را زیر ضربه گرفته و این یکی از نشانه های پیروزی عملیات موسوم به «ضرب عصب» به شمار می رود.

به حوالۀ مقامات نظامی، هیأت سناتوران امریکایی در جریان دیدار با راحیل شریف رئیس ستاد ارتش، یک رشته پرسش هایی را در خصوص جنگ پاکستان علیه دهشت افگنی مطرح کرده بودند.  درمقابل، لوی درستیز راحیل شریف از آن ها دعوت کرد که از منطقه میرانشاه در وزیرستان دیدن کرده و دست آورد های ارتش آن کشور را به چشم و سر مشاهده کنند.

بنا به اطلاع روابط عمومی اداره سرویس مخفی در شعبه رسانه یی ارتش پاکستان، جان مکین همراه با لیندسی گراهام و جیودونل به وزیرستان شمالی رفته و از مناطقی دیدن کردند که تروریست ها در نتیجه عملیات ضرب عصب پاکسازی شده اند.

هیأت سناتوران امریکایی پس از مشاهده مخفی گاه های ویران و زیربنای های ارتباطی به جا مانده از شبه نظامیان،  از دست آورد های ارتش پاکستان در وزیرستان شمالی نزدیک به مرزهای افغانستان- پاکستان ستایش به عمل آورد. سناتوران امریکایی همچنان تلاش های پاکستان در جهت اسکان دهی محترمانه و پر افتخار مردم درین مناطق ابراز قدردانی کرد.

سپس، هیأت امریکایی از نظامیان ارتش پاکستان که در نخستین فاز عملیات «ضرب عصب» داوطلبانه به میدان آمده، وبه سختی مجروح شده و باردیگر به جبهه برگشته اند، دیدار کردند. درین دیدارها، امریکایی ها از فداکاری های  موثر سربازان پاکستانی برای کشور شان تقدیر کردند.
برگردان: رزاق مأمون