-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۵ تیر ۱۲, شنبه

حمله برکابل، هیأت امریکا را به پاکستان کشاند.

ریچارد اولسون و جان مکین دراتاق راحیل شریف


به گزارش نیوز انترنیشنل، ریچارد اولسون فرستادۀ ویژه کاخ سفید برای افغانستان و پاکستان برای یک دیدار دو روزه وارد اسلام آباد شده است. 
اولسون با راحیل شریف رئیس ستاد ارتش پاکستان، اقبال دار وزیر خزانه و عزیز احمد چهودری وزیر خارجه پاکستان ملاقات خواهد کرد.
انتظار می رود که سناتور جمهوری خواه جان مکین نیز در ساعات بعد وارد پاکستان شده و با لوی درستیز راحیل شریف و سرتاج عزیز مشاور ارشد نواز شریف در امور خارجی و امنیت ملی گفت و گو کند. 
همچنان هیأت امریکایی قرار است نشست هایی با سیاستگران و رهبران نظامی در مورد مسایل کلیدی از جمله روابط امریکا- پاکستان و نگرانی ها در خصوص امنیت منطقه یی برگزار کند.  به گزارش هوفینگتون پست، جان مکین در صحبت با یک شبکه تلویزیونی پاکستان به روز جمعه، امریکا را مسئول وخامت اوضاع در افغانستان معرفی کرده است.  
هیأت امریکایی پس از ختم دیدار وگفت وگو با مقامات پاکستان عازم کابل خواهد شد.

اشاره: بربنیاد یافته های گزارشنامه افغانستان دکترغنی به عمره گزاری بی موقع مشغول نیست. درتحت پوشش مراسم عمره، ملاقات های مهمی با رهبران ریاض صورت داده است.