-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۵ مرداد ۴, دوشنبه

سلمان خان، کشتار درکابل را محکوم نمی کند.

او بدون آن که خیال خود را آورده باشد، از سرخط اخبار خون درکابل چشم عبور داد و درعوض،  حمله تروریستی مونیخ را محکوم و آن را اقدامى«جنایتکارانه»توصیف کرد.


ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود، پادشاه سعودی طی پیامی به انجیلا مرکل صدر اعظم آلمان حمله تروریستی در شهر مونیخ در این کشور را را به شدت محکوم کرد، و این اقدام را «زشت و جنایتکارانه » توصیف کرد. این درحالی است همین دو روز پیش، داعش عربی- پاکستانی، درکابل حمام خون راه انداخت. 
در پیام ملک سلمان به مرکل آمده است:«با حسرت و اندوه بسیار خبر حادثه تروریستی شهر مونیخ در جمهوری فدرال آلمان و تلفات ناشی از آن اقدام را شنیدیم ما این اقدام «جنایتکارانه» و «زشت» به شدت تقبیح و محکوم می کنیم من به نیابت از ملت و دولت سعودی ضمن تسلیت به خانواده های قربانیان با ملت و دولت دوست آلمان اعلام همدردی می کنیم از خداوند بزرگ شفای عاجل برای زخمی شدگان این حادثه را خواستاریم.
سلمان خان، مطلع است که افغانستان، به عنوان بخشی از پیکره جهان اسلام، با پول دودمان سعودی به ویرانه بدل گشته است. 
ملک سلمان در پیام به نخست وزیر آلمان، بار دیگر جامعه بین المللی را به همبستگی و اتحاد در برابر آفت خطرناک تروریسم که از سوی همه ادیان آسمانی محکوم است، دعوت می کنیم.
کسانی که از چرکاب عرب ها همه روزه، ارتزاق می کنند، چرا اندرین باب خاموش اند که و نمی پرسند که از چه رو، تروریزم درآلمان نا روا، درافغانستان جایز است؟
در همین حال شاهزاده محمد بن نایف ولیعهد سعودی و محمد بن سلمان ولی ولیعهد وزیر دفاع سعودی نیز با ارسال پیام های جداگانه‌ای به نخست وزیر آلمان، حادثه تروریستی مونیخ را محکوم و به خانواده قربانیان، ملت و دولت آلمان تسلیت گفتند.
شهزاده نایف هماره می گفت وقتی به دیدار افغان ها می روی، یک بکس پول همراه خود داشته باش!