-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۵ تیر ۱۷, پنجشنبه

راحیل شریف: خاک افغانستان به ضد ما استعمال نشود

گزارش روزنامه سیاست چاپ پاکستان
برگردان: گزارشنامه افغانستان


جنرال راحیل شریف رئیس ستاد ارتش پاکستان گفته است که اسلام آباد هر تلاشی را به خاطر پاسداری از هویت و تمامیت ارضی افغانستان انجام خواهد داد؛ مگر توقع عمل متقابل از سوی کابل را نیز دارد. 

در اطلاعیه یی منتشره از سوی روابط عمومی خدمات مخفی ستاد ارتش گفته شده است که  وی این اظهارات را در نشستی در پایگاه سربازان وظیفه در وزیرستان شمالی و جنوبی ابراز کرد.  روزنامه «دان» به نقل از راحیل شریف نوشته است که « با خوش بینی هایی که در نتیجه تحکیمات و راه اندازی عملیات در مناطق مرزی افغانستان به میان آمده، پاکستان به هیچ کسی اجازه نخواهد داد که از خاک آن کشور برضد افغانستان استفاده شود.»

وی از جرئت و روحیه سربازان « خطوط اول جنگ برای حفاظت از میهن» ستایش به عمل آورد. شریف افزود: تأمین صلح و ثبات در گسترۀ مرز با افغانستان در اولویت کار ما قرار دارد و درین زمینه تمام تلاش های لازم را به کار خواهیم گرفت. 

جنرال شریف همچنان خاطر نشان کرد که مدیریت مرز و بازگشت آبرومندانه مهاجران افغانستان در تقویت صلح و آرامش بسیار مهم است. وی گفت:
« تلاش های ما برای برقراری صلح در افغانستان امری مسلم است. وقتی ما درجهت احیای پروسه برای یافتن یک راه حل،  صمیمانه اقدام می کنیم،  انتظار داریم که قلمرو افغانستان برضد پاکستان مورد استفاده قرار نگیرد.» 
جنرال شریف به تمام فرماندهان، ادارات استخباراتی و نهاد های تطبیق قانون هدایت داده است که علیه خشونت گرایانی که از خاک پاکستان برضد افغانستان استفاده می کنند، دست به اقداماتی مشخص بزنند.