-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۵ مرداد ۷, پنجشنبه

کمک حکمتیار به القاعده به گواه سیف العدل

درتازه تریک گزارش «العربیه» وابسته به سلطان نشین ریاض، چنین آمده است:


ایران به سیف العدل پناه داده و نامه‌ای که در 26 می منتشر شد، نشان می‌دهد، او و در زمانی که در ایران زندگی می‌کرده، دستور بمب‌گذاری‌های 12 می 2003 در ریاض را صادر کرده است. او همچنین رابطه‌ای با "ابومصعب الزرقاوی" یکی دیگر از رهبران القاعده را شرح داد و نحوه فرار از افغانستان از طریق ایران را روایت کرده است. درباره پروژه‌ای که به "انسیاح" معروف شد، گفته بود: "ما به ترتیب انتقال به ایران را شروع کردیم. برادرانمان که خارج از افغانستان و در جزیره العرب، کویت و امارات بوده‌اند، پیش از ما به ایران رفته‌اند و اینک مبالغ چشمگیری و کافی، پول در اختیار دارند. ما [در آنجا] هسته مرکزی رهبری و همچنین هسته‌های فرعی را تشکیل داده و اجاره کردن منازلی برای برادران و خانواده‌هایشان را آغاز کرده‌ایم. برادرانمان در حزب اسلامی و از یاران گلب‌الدین حکمتیار نیز کمک‌های شایانی در این زمینه به ما ارائه کردند و خانه‌ها و مزارعی را که در اختیار داشتند، به ما تقدیم کردند."
در نامه‌ای که ایالات متحده آن 12 اکتبر 2005 منتشر کرد، می‌بینیم که "ایمن الظواهری" در ژوئن 2005، خطاب به زرقاوی و برای آرام کردن اوضاع نوشته، آمده است" ایران شیعه حدود 100 تن از نیروهای القاعده را پناه داده است"