-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۵ مرداد ۱۰, یکشنبه

بی حرمتی اردوغان به جنازه های کودتاچیان

اشاره: شورش آینده در ترکیه، به خاطر اعادۀ حیثیت از مرده گان تحقیر شده خواهد بود.


اردوغان دستور داد تا جنازه افسران و سربازان ارتش ترکیه که در کودتای نافرجام این کشور کشته شدند در کنار پناهگاه حیوانات ولگرد به خاک سپرده شوند.

به گزارش فرادید، "آرامگاه خیانتکاران" تنها عبارتی مکتوب با حروف سفیدرنگ بر بنری سیاهرنگ و کاشته شده در زمین است که خارج از استانبول واقع شده است.

شاهدان عینی در گفت‌وگو با خبرگزاری فرانسه بیان کردند که اجساد برخی سربازان ترک با آمبولانس و در سکوت به محل مورد نظر برده شده و با حضور تعداد اندکی به خاک سپرده شده است. کسی اجازه حضور بر سر خاک این سربازان را ندارد و رسانه‌ها نیز با همراهی مسوولان امنیتی می‌توانند به عکاسی و فیلم برداری بپردازند.

رسانه‌های ترکیه به نقل از شهردار استانبول اعلام کردند که فکر ایجاد "آرامگاه خائنان" طی جلسه شورای شهر مطرح شد. وی گفت آنهایی که به کشور خیانت می‌کنند نمی توانند با آرامش بیارمند.

هیئت دیانت ترکیه نیز بعد از کودتا، برگزاری مراسم و نمازگزاردن بر سربازان کشته شده در کودتا را ممنوع اعلام کرد و افزود که آنها لایق ترحم و نماز نیستند.