-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۵ مرداد ۱۹, سه‌شنبه

آغاز رقابت روسیه - ترکیه

مصاحبه اردوغان پیش از سفر به روسیه من می روم به دیدار پوتین برای آغاز رابطه ای نوین
   


 
رئیس‌ جمهور ترکیه "اردوغان" امروز راهی روسیه شد تا در شهر سن پترزبورگ با پوتین دیدار و مذاکره کند. وی در آستانه سفر به مسکو در مصاحبه با خبرگزاری "ایتارتاس" گفت:
یافتن راه حل برای بحران سوریه بدون مشارکت روسیه غیرممکن است و فقط با همکاری روسیه می‌توانیم راه حل سیاسی برای بحران سوریه پیدا کنیم. سفر من، سفری تاریخی است که موجب شروع تازه‌ای در روابط روسیه و ترکیه خواهد شد. من امیدوارم گفتگو با ولادیمیر پوتین، فصل تازه‌ای در روابط دوجانبه باز کند. معتقدم که دو کشور کارهای زیادی برای انجام دادن دارند.
در مورد رابطه ترکیه با اتحادیه اروپا و آینده آن نیز اعتقاد دارم اتحادیه اروپا از بار وعده‌هایی که به ترکیه داده بود، شانه خالی کرد. آنها ۵۳ سال است که ما را فریب می دهند. (اشاره به قبول نکردن ترکیه در جمع کشورهای اروپائی و در عین حال عضویت در ناتو) اتحادیه اروپا باید دست از سیاست یک بام و دو هوا بردارد.