-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۵ مرداد ۲۴, یکشنبه

دولت ترکیه از حمله هوائی و کودتای دیگر نگران است!

ترکیه روی دُم اسب راه می رود.


پیک نت: دولت ترکیه در یک تصمیم پر معنا می خواهد در اطراف 11 فرودگاه این کشور موشک های زمین به هوا مستقر کند. تلویزیون سی ان ان ترکیه با اعلام این خبر گفت:
وزارت راه و ترابری، امور دریایی و ارتباطات با همکاری نیروهای مسلح طرح استقرار موشک های زمین به هوا در 11 فرودگاه ترکیه را اجرا می کند و رادارها و واحدهای نظارتی ویژه نیروهای مسلح ترکیه در داخل برج‌های مراقبتی در فرودگاه‌ها کار گذاشته می شوند.
در صورت شناسایی جنگنده‌های متخاصم یا ناشناخته، این واحدها فرصتی را برای مداخله هرچه سریع‌تر نیروهای مسلح از طریق سامانه‌های ویژه به دست می‌آورند که این امر بدین معناست که آنها قادر به شلیک موشک‌های مستقر در اطراف فرودگاه‌های غیرنظامی هستند.
این تصمیم نشان میدهد که دولت ترکیه نه تنها نگران کودتائی دیگر، بلکه نگران دخالت مستقیم ناتو علیه دولت این کشور است و  این نیست مگر بیم از تغییرات باز هم سریع تر و عمیق تر سیاست خارجی و منطقه ای دولت ترکیه که از پیش از کودتا شروع شد و اکنون با سرعت پیش می رود.