-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۵ مرداد ۳۰, شنبه

هشدار حنیف اتمر به روسیه و ایران

این درحالی است که جنگ اشباح در کندز دو باره داغ شده است.


 حنیف «اتمر» مشاورشورای امنیت ملی بعد از یک دوره سفر به تهران و مسکو دریک مصاحبۀ از قبل تنظیم شده که در شبکه اجتماعی منتشر شده، به شماری از پرسش های تصویب شده پاسخ داد.

گزارش هایی چندجانبه وجود دارد که روسیه و ایران برای مقابله با داعش به کمک طالبان شتافته اند. نظامیان ارشد ایرانی نیز اشاره داده اند که در مبارزه با گروه تکفیری داعش در هر استقامتی دست به اقدام خواهند زد. درین حال خبرهای متواتری می رسد که شماری از رهبران و نخبه گان طالبان همراه با خانواده های شان در شهر های مشهد و زاهدان جا به جا شده اند. 

مشاور امنیت ملی درین باره گفت:

ما به آن ها ( روسیه و ایران) گفته ایم که احتیاط کنید کاری نشود که دوست را از دست بدهید و دشمن را که هیچ وقت دوست شما نخواهد شد به یک کار تاکتیکی استعمال کنید و با این کار، در درازمدت هم به خود مصیبت درست نکنید به ما هم. 

آن ها تعهد دارند که این اجماع مبارزه علیه تروریزم حفظ شود. کمک هند و روسیه روان است و ایران هم درآستانه ارسال اسلحه به افغانستان است.
این به معنا چشم بستن به کمک های ناتو نیست. این مبارزه تنها وظیفه آن ها است. اگرقوای افغانستان نباشد آن ها آسیای مرکزی را به یک پارچه آتش بدل می کنند. 

اتمر دررابطه به اتهامات پاکستان در مورد حضور مولانا فضل الله رهبر تحریک طالبان پاکستان درافغانستان گفت:
این ادعا سراپا غلط است.
کشتار شاگردان مکتب در پشاور کار مفتی خالد بود و همان کسی بود که به پول شما در مدرسه های شما آموزش داده شده بود. درین کار نه هند است نه افغانستان؛ خود تان هستید. ما مفتی خالد را گرفتیم و به پاکستان گفتیم بیایید از وی استجواب کنید.

شما یک نفر را به ما نشان بدهید که اولاد ما را کشته باشد و شما او را دستگیر کرده باشید. بیایید در محضر نماینده گان امریکا و چین رسمی تعهد کنید که علیه تروریزم مبارزه می کنید. می گویید دشمن افغانستان دشمن ما است؛ اما رهبران دشمن در خانه تان است؛ برایش پاسپورت میدهید و حفاظتش می کنید.