-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۵ شهریور ۴, پنجشنبه

جنگ سالارهرات، به جای زندان، به ارگ دعوت شد

یکی از نمونه های مبارزه با فساد دکترغنی و شکستن اتوریته لوی سارنوال


یک منبع نزدیک به رییس شورای ولایتی هرات به خبرنگار افتخاری (شبکه اطلاع رسانی) گفت: حکم ممنوع الخروجی و تعلیق وظیفه علیزایی رییس شورای ولایتی این ولایت از سوی دادستان کل کشور لغو شده است.

کامران علیزایی با محافظان اش وارد دادستانی هرات شده و مرد متهم به فساد را آزاد نمود. این اقدام رییس شورای ولایتی هرات باعث شده بود تا دادستان کل وظیفه اش را بحالت تعلیق درآورد و او را ممنوع الخروج اعلام کند.

پس از این علیزایی با 18 تن از سران قوم علیزایی و علیکوزی در هرات، به کابل آمد و با وساطت اسماعیل خان نزد رییس جمهور رفت و از وی خواست که تعلیق وظیفه وی را برداشته و صرفا به تحقیق پیرامون قضیه اکتفا شود.

رییس جمهور حکم دستگیری وی را بدون هماهنگی با دادستانی باطل کرد و حکم تعلیق وظیفوی وی را نیز بخشید.

اسماعیل خان از آنجا واسطه این قضیه شد که کامران علیزایی با نثاراحمد فیضی غوریانی نماینده مردم هرات در مجلس، شرکت تجارتی مشترک دارند و سال ها است با هم در قسمت واردات نفت شریک هستند و فعلا هم در یک شرکت دیگر که احتمالا نقل و انتقال به آمریکا و اروپا است با هم شریک شده اند. برهمین اساس خانواده فیضی غوریانی و بعضی از فامیل علیزایی به آمریکا رفته و آنجا مستقر شدند.

جالب اینجا است که این افراد روز دوم ورود به کابل با رییس جمهور دیدار داشتند و امروز که 5 روز از ورود آنان به کابل می گذرد هنوز دادستان کل اجازه ملاقات به این افراد را نداده است.