-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۵ شهریور ۲, سه‌شنبه

ظهور «مجمع الجزایرگولاک» در ایران

استالینیزم اسلامی روی صحنه می آید.


پیک نت: جمهوری اسلامی 4 هزار و ۵۰۰ محکوم به اعدام در زندانها دارد که منتظر اجرای حکم و یا تجدید نظر در آن هستند. حالا زمزمه می شود که اردوگاه‌ های کار اجباری راه اندازی شوند و محکومین جرام سنگین به این اردوگاهها اعزام شوند. شاید احتمال اعزام به اردوگاه کار اجباری تاثیر بیشتری در مقایسه با حکم اعدام برای کاهش جرام در جامعه داشته باشد!
رئیس سازمان زندان‌ها روز گذشته (دوشنبه) گفت:
همه کشورها تلاش می ‌کنند تا جایی که ممکن است مجازات اعدام لغو شود. شرایط خانواده مجرمی که اعدام می شود یا محکوم به اعدام شده هم باید در نظر گرفته شود.  خانواده‌‌هایی که در اثر قاچاق مواد مخدر، سرپرست خود را از دست داده باشند ممکن است به علت بدسرپرستی، بی‌سرپرستی و مشکلات اقتصادی و اجتماعی به چرخه جرم‌های مشابه وارد شوند. حبس ابد یا طولانی‌مدت هم کارایی ندارند و فردی که به حبس طولانی یا ابد محکوم می ‌شود، در نهایت بعد از چند سال تحمل محکومیت با انواع عفو و تخفیف و بخشودگی از زندان آزاد می ‌شود. قانونگذار پیش‌بینی‌‌هایی در این زمینه کرده که مثلا این محکومان در اردوگاه‌های کار و شرایط سخت نگهداری شوند. باید اعتبارات لازم برای بهره‌برداری از این اردوگاه‌‌ها که قبلا در قانون پیش‌ بینی شده، اما عملیاتی نشده، تخصیص یابد. در حال حاضر مشکل عدم راه‌ اندازی این اردوگاه‌ ها فقط بحث اختصاص بودجه و جذب نیروی انسانی است و به همین دلیل نمی ‌توانیم اردوگاه‌‌های شرایط سخت را راه‌اندازی کنیم. آن شرایط می‌شوند از تخفیفات لازم بهره‌مند نمی‌ شوند و در شرایط سخت نگهداری خواهند شد.