-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۵ شهریور ۴, پنجشنبه

لاوروف: ما جلو امریکا را در سوریه گرفتیمخبرگزاری ایتارتاس، بخشی از سخنان سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه را در رابطه با جلوگیری روسیه از حمله نظامی امریکا به سوریه منتشر کرد. لاورف گفته است:
اگر ممانعت روسیه‌ از حمله آمریکا به سوریه برای قانع کردن نظام بشار اسد، (رئیس جمهور سوریه) به کنار گذاشتن تسلیحات شیمیایی نبود، این حمله می‌توانست عواقب بسیار ویرانگری را به دنبال داشته باشد.
ترسناک است که تصور کنیم در صورت حمله آمریکا به سوریه سامانه دفاع هوایی و سلاح‌های کلاسیک باقیمانده و حتی انبار تسلیحات شیمیایی به دست چه کسی می‌افتاد.
هیچ کس نمی‌داند پس از حمله نظامی به لیبی و سقوط رژیم قذافی سامانه دفاع هوایی که از انبارهای سلاح در لیبی به سرقت رفت به دست چه کسانی رسیده است.
فکر می کردند به محض نابودی نظام صدام و معمر قذافی دموکراسی در عراق و لیبی ایجاد خواهد شد اما به جای دموکراسی تنش و آشوب بر این دو کشور حاکم و انبارهای سلاح از سوی نظامیان غارت شد.  سلاح‌هایی از جمله سامانه دفاع هوایی و صدها تن مهمات معلوم نیست به دست چه کسانی رسید.
تنها در خود لیبی دستکم 500 سامانه دفاع هوایی دوش پرتاب از نوع "استرلا" و "ایگلا" ناپدید شده است.