-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۵ مرداد ۱۹, سه‌شنبه

به کسی مربوط نیست من شب کودتا کجا بودم!

خبر پشت پرده نمی ماند.


یک سایت خبری ترک زبان به نام (راست خبر)، با اشاره به مطالبی که در یک سایت اسپانیائی منتشر شده این سئوال را مطرح کرد: "اردوغان در شب کودتا در ایران بود؟"

اردوغان نیز اخیرا در یکی از سخنرانی های پس از کودتای اخیر گفت: "به کسی مربوط نیست که من در شب کودتا کجا بودم". او دیگر در این باره در دهها سخنرانی که از بعد از کودتا در شهرهای مختلف ترکیه داشته چیزی نگفت.

سایت "راست خبر" همچنین نوشت:

"پس از اقدام خونین کودتایی گروه تروریستی فتح الله گولن که با طراحی ایالات متحده صورت گرفت ابرها در حال کنار رفتن هستند و در خصوص کودتا حقایق زیادی در حال فاش شدن است. یکی از ادعاهای مربوط به شب کودتا در ابعادی است که می تواند تمامی برداشت ها و ارتباطات را عمیقا تغییر دهد. صاحب این ادعا یک سایت خبری اسپانیایی زبان به نام "تله سورتی وی" می باشد.

 http://www.telesurtv.net

این سایت خبری مدعی شد که در شب کودتا اردوغان جهت رهبری حرکت ضد کودتایی از نقطه ای امن درخواست عزیمت به آلمان نمود. ولی با درخواستش موافقت نشد.

به دنبال عدم موافقت آلمان، اردوغان رو به ایران آورد و با حمایت دو جنگنده ایرانی وارد کشور همسایه اش شد و اولین فرامین مقابله با کودتا را آنجا صادر کرد.

این خبر به زبان اسپانیایی در آدرس زیر است:

http://www.telesurtv.net/news/Erdogan-regresa-a-Ankara-tras-rechazo-de-asilo-de-Alemania-20160715-0052.html