-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۵ مهر ۶, سه‌شنبه

جامعه بین المللی به جای افغانستان، پاکستان وطالبان را انتخاب کرد.


طالب، ارزان ترین محصول مشترک پاکستان- امریکا است؛ چرا باید از بین برود؟

نشریه فارن پالیسی در شماره اخیرش مطلبی را به نشر رسانیده‌است تحت عنوان شکست در افغانستان.


رادیو آزادی به نقل از فارن پالیسی نوشت، ایالات متحده و شرکای آیساف اش در یک ونیم دهه در افغانستان جنگی را علیه طالبان به پیش برده اند و طالبان هر سال پی سال دیگر شکست ناپذیر تر شده‌اند.

به نوشته فارن پالیسی، یک نظریه در پالیسی حکومت امریکا عقیده تزلزل ناپذیر در این مورد بوده است که امریکا بالاخره یک نتیجه قابل قبول را در افغانستان وارد خواهد کرد.

به نوشته نشریه، امریکا در آغاز جنگ افغانستان خواهان شکست آشکار طالبان بود ولی با گذشت چند سال که امکان این هدف مورد سوال قرار گرفت، ایالات متحده هدفی معتدل تری را تعیین نمود که افغانستان را با یک قوای امنیتی قادر به دفاع از کشورش در برابر طالبان رها کند، ولی تمدید معیاد حضور شماری از قوای امریکایی در افغانستان نمایانگر ادامه تعهد امریکا به افغانستان است.

فارن پالیسی به تصمیم رئیس جمهور اوباما نیز اشاره کرده که در ماۀ جولای اعلان کرد، رئیس جمهور بعدی امریکا ده هزار قوای مستقر در افغانستان را به میراث خواهد برد.