-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۵ مهر ۶, سه‌شنبه

یونس قانونی اکنون وظیفه دارد که گور شورای حراست را نیز حفر کند.

چشم دنیا دار را     یا قناعت پر کند یا خاک گور


بشیرقاسانی این خبر را نوشته است:
بربنیاد گزارش کابل نیوز از ارگ محمد یونس قانونی به حیث وزیر ارشد، عطا محمد نور به حیث رئیس اداره ارگان های محلی و فرهاد عظیمی به حیث والی بلخ تعیین شده اند.
منابع در ریاست اجرایی می گویند داکترعبدالله عبدالله نیز در صورتی که این تقرری ها حقیقت داشته باشد، استقبال کرده است.
اما محمد یونس قانونی دو سال پیش در یک برنامه تلویزیونی با قدیر میرزایی گفته بود که دیگر به سیاست علاقه ندارد و با سیاست خداحافظی می کند؛ ولی حضور اش در شورای حراست و ثبات نشان داد که هنوز به سیاست و قدرت علاقه مند است.
یک مدتی نیز تمایل داشت که به حیث رئیس شورای عالی صلح کار کند؛ اما ارگ او را دور زد و به گماشتن پیرسید احمد گیلانی بسنده کرد.
اکنون اگر اوضاع به خوبی پیش برود و ارگ نیت سوء نداشته باشد، آقای قانونی شورای حراست و ثبات را دور می زند.
از سویی هم، رئیس جمهورغنی بارها گفته بود که به حکومت های موازی یعنی حاکمیت عطا محمد نور پایان می دهد و در جریان این دو سال گذشته به شدت آقای نور از سوی عبدالله عبدالله پشتیبانی می شد، این بار اگر عطا محمد نور با ارگ کنار آمده باشد، رئیس جمهورغنی به هدف اش نزدیک می شود.
موضوع پایان دادن به حاکمیت عطا محمد نور در بلخ برای رئیس جمهور حیثیتی شده بود، در ضمن باقی ماندن آقای نور هم به داکتر عبدالله عبدالله، هم به عطا محمد نور و هم به جمعیت اسلامی حیثیتی بود.
بر بنیاد گزارش ها قرار است، این معامله تا پس از نشست برگسل به گونه کامل روشن شود، تا آن دم شاید ولی نعمت های آقایان قانونی و نور این نزدیکی را توجیه کنند؛ ولی در دراز مدت این بازی به سود ارگ تمام خواهد شد، تا محمد یونس قانونی و عطا محمد نور....
اینجاست که ضرار احمد مقبل معنا پیدا می کند، چون پیش از برگزاری دور دوم انتخابات ریاست جمهوری پست تشریفاتی نماینده فوق العاده رییس جمهوری و در جریان دو سال گذشته دو بار برایش ولایت بلخ پیشنهاد شد؛ اما او همواره رد کرده است.
هر دم از این باغ بری می رسد.
تازه تر از تازه تری می رسد