-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۵ مهر ۲, جمعه

درخانۀ طلا پرستان چه خبر است؟

حالت صحی سردسته طلاپرستان درریاض وخیم گزارش شده است.


پایگاه اینترنتی نشریه فلسطینی «المنار » چاپ بیت المقدس، به نقل از منابع آگاه گزارش داد که مسئولان آمریکایی تأکید کرده اند اجازه نخواهند داد اختلافات در خاندان سلطنتی عربستان افزایش پیدا کند.

بر اساس گزارش های منتشر شده خاندان آل سعود با توجه به وخامت حال «سلمان بن عبدالعزیز» پادشاه این کشور که برخی گمانه ها در خصوص ابتلای او به آلزایمر نیز منتشر شده در خصوص آینده حکومت و پادشاهی این کشور اختلاف پیدا کرده اند.

به گفته منابع آگاه اعضای دربار عربستان ضمن اینکه «محمد بن سلمان» وزیر دفاع و جانشین ولی عهد بی تجربه سعودی را مسئول گرفتاری این کشور در بحران جنگ یمن می دانند، با رسیدن قدرت به او پس از پدرش مخالف اند.

این در حالی است که حتی اگر محمد بن سلمان از محبوبیتی در میان عموزاده های خود برخوردار بود، مسأله انتقال قدرت در عربستان که تا کنون از برادر به برادر منتقل شده بود به نسل سوم این خاندان، بسیار دشوار و پُر مخاطره خواهد بود.

منابع آگاه به المنار گفته اند با تشدید اعتراض ها علیه محمد بن سلمان، نهادهای امنیتی عربستان عملیات ویژه ای برای بازداشت و دستگیری شماری از اعضای خاندان پادشاهی را آغاز کرده اند و شماری از مخالفان محمد بن سلمان بازداشت شده و شماری نیز تحت حصر خانگی قرار گرفته اند و شماری نیز از عربستان گریخته اند.

با این وجود گزارش ها حاکی است واشنگتن از این اقدامات محمد بن سلمان که به گفته آنها ثبات ریاض را برهم می زند، راضی نیست و تلاش می کند که میزان اختلافات موجود در خاندان آل سعود را کاهش دهد.