-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۵ شهریور ۲۰, شنبه

سرسختی روسیه در مذاکره تک به تک با امریکاحساس ترین دور مذاکرات میان وزرای خارجه امریکا و روسیه بر سر جنگ سوریه، با تنش هائی همراه شده که نتیجه گیری از گفتگو را گاه دور از ذهن می سازد و گاه نزدیک.
این ارزیابی است که خبرگزاری رویترز نیز روز گذشته آن را منتشر کرد و حتی از قطع گفتگو بصورت موقت خبر داد و این که قرار است رایزنی ها مستقیم و یا توسط برخی نمایندگان دو طرف ادامه پیدا کند. اما ساعاتی بعد بار دیگر خبری در باره از سر گیری مذاکرات مخابره کرد.
 وزارت خارجه امریکا اعلام کرد که در باره برخی اصول مربوط به مذاکرات صلح سوریه به توافق هائی دست یافته ایم و گفتگو بر سر بقیه موضوعات ادامه دارد اما اگر نتیجه ای نتوان گرفت مذاکرات را متوقف می کنیم.
همین خبرگزاری درباره سرسختی وزیر خارجه روسیه روی مواضع اش گزارش داده است. مواضعی که متکی به پیروزی های نظامی بدست آمده در سوریه و قدرت نمائی نظامی روسیه است. درعین حال که خبرگزاری ها نسبت به تسلط وزیر خارجه روسیه روی امور بین المللی اعتراف کرده اند. در خود روسیه نیز آخرین نظر سنجی ها از محبوبیت "لاوروف" وزیر خارجه روسیه و مواضع قاطع او در مذاکره با وزیر خارجه امریکا در میان مردم حکایت دارد.