-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۵ مهر ۹, جمعه

جنگ حزب اسلامی با امنیت ملی افغانستان

امنیت ملی، بالذات بر ضد پاکستان واستخبارات منطقه طراحی شده است. هر رژیمی که می آید، دراول تلاش می کند که امنیت ملی را تصفیه و حلاجی کند؛ اما شکست میخورد. حکمتیار دشمن امنیت ملی است.در نتیجه درگیری میان پرسونل امنیت ملی و يکى از قوماندانان سابق حزب اسلامی در شهر پلخمری ولایت بغلان، یک تن کشته شد و شش تن دیگر مجروح گردیده است.

احمد جاوید بشارت سخنگوی پولیس بغلان به پژواک گفت که اين درگیری شام امروز در منطقه بلاک های سمنت غوری در شهر پلخمری صورت رخ داده است.

وی افزود که در این درگیری میان منسوبان امنیت ملی و ملا علم یک تن از قوماندانان جهادی اسبق حزب اسلامی، یک کارمند امنیت ملی کشته شده و شش تن دیگر به شمول یک فرد ملکی و پسر ملا علم جراحت برداشته است.

موصوف می گوید که پولیس تحقیقات خویش را در این مورد آغاز کرده است.

در همین حال، داکتر عبدالحلیم غفاری معاون ریاست صحت عامه ولایت بغلان گفت که هفت مجروح از این درگیری به شفاخانه انتقال یافته است که یکتن آنها به دلیل وخیم بودن وضعیت صحی اش جان باخت.

همچنان موصوف علاوه نمود که شش دیگر از مجروح در حال درمان قرار دارد و وضعیت صحی شان قناعت بخش می باشد.

این در حالی است که چهار ماه قبل نیز منسوبین قطعه واکنش سریع ریاست امنیت ملی در منطقه ریاست مواد نفتی شهر پلخمری مورد حمله افراد مسلح غیرمسوول قرار گرفته که دو تن از سربازانش کشته شده بود.

طبق يک خبر ديگر، بر اثر واژگون شدن یک موتر باربری در ولسوالی قیصار ولايت فارياب، یکتن جان باخت و شش تن به شمول یک طفل مجروح گردیده اند.

داکتر معروف ثمر رییس صحت عامه فاریاب میگوید که یک جسد، دو زخمی در کلینیک صحی قیصار و چهار زخمی در شفاخانه افغان - ترک میمنه انتقال گردید.

ثمر گفت که وضعیت صحی مجروحین قناعت بخش است.