-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۵ مهر ۱۶, جمعه

ابراز نگرانی مسکو نسبت به فعالیت داعش در افغانستان

کابلوف به خبرنگاران گفت: فعالیت داعش در افغانستان تهدیدی جدی برای ما به شمار می رود.


نماینده ویژه مسکو در امور افغانستان نسبت به گسترش فعالیت گروه تروریستی داعش در این کشور ابراز نگرانی کرد.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، ضمیر کابلوف، مقام ارشد وزارت امور خارجه روسیه و نماینده این کشور در امور افغانستان به ابراز نگرانی نسبت به گسترش فعالیت های گروه تروریستی داعش در منطقه پرداخت.
وی خاطرنشان کرد: فعالیت داعش در افغانستان ممکن است به مهاجرت افراد از آسیای میانه به روسیه منجر شود.
وی در ادامه گفت: در حال حاضر پنج میلیون مهاجر از آسیای میانه در روسیه زندگی می کنند و در صورتی که اوضاع در این منطقه توسط داعش بی ثبات تر شود، این احتمال می رود که این تعداد بیشتر شوند.
کابلوف به خبرنگاران گفت: فعالیت داعش در افغانستان تهدیدی جدی برای ما به شمار می رود. این پدیده برای ما خطرناک است زیرا آن ها در سطح بین المللی فعالیت می کنند و همان رویه ای را دارند که القاعده در ابتدای کار خود در افغانستان داشت و سپس فعالیت خود را در آسیای میانه اشاعه داد که برای ما عواقبی داشت.
این مقام روسی همچنین گفت: کشورهای غربی توجه کافی به امر ظهور داعش در افغانستان ندارند.
وی با اشاره به این که تعداد تروریست های داعشی در افغانستان از مرز ۲ هزار و پانصد تن گذشته است، اظهار کرد: حدود شش ماه پیش ژنرال های آمریکایی در افغانستان گفتند که فعالیت داعش در این کشور چشمگیر نیست و در حال حاضر آن ها می گویند که این مسأله به توجه جدی نیاز دارد.
کابلوف تأکید کرد: نیروهای بین المللی از ارتش افغانستان در مقابل داعش حمایت می کنند اما در عین حال، به بمباران غیرنظامیان می پردازند که این امر باعث افزایش حامیان داعش می شود.