-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۵ مهر ۲۲, پنجشنبه

پلان ترور شیخ آصف «محسنی» خنثا شد

اشاره: طلاپرستان بارگاه ریاض همزمان با ورود مقدماتی گلبدین حکمتیار، شعله ورکردن جنگ مذهبی را در دستور کار قرار داده اند.


برخی یافته های خبری (غیررسمی)، مشعر اند که یک توطئه تروریستی که آیت الله شیخ آصف محسنی، رهبر شیعیان و بنیان گزار حوزۀ علمیۀ خاتم النبیین درکابل را هدف گرفته بود، پیش از روز عاشورا خنثی شده است.

قرار بوده که همایش عظیم سوگواران حسینی در داخل حوزۀ خاتم النبیین برگزار شده و شیخ آصف محسنی، فرماندار مجلس وموعظه باشد؛ اما سفیرایران- دکترغلام رضا بهرامی- به دیدار شیخ آمد و از وی خواست که برنامۀ برگزاری همایش بزرگ عاشورا درمرکز حوزه عملیه را را لغو کرده و خودش نیز تا سپری شدن روز عاشورا دریک مکان نامعلوم و تحت حراست منتقل شود.

اطلاعات تحلیلی می گویند که بدین وسیله، پلان تروریست ها برای ورود به حوزه علمیه و راه اندازی کشتار درداخل آن جا به هم خورده و نفرات آنان ناچار روانۀ زیارت «سخی» و برخی تکایای دیگر شده بودند. نتیجه گیری آن است که با ترور آیت الله محسنی، همزمان جرقه یی بر باروت تخاصمات مذهبی درکابل می افتاد و سراسر افغانستان را در می نوردید. البته تصادفی نیست که شبکه های وابسته به آدم کشان سعودی، مسئولیت حمله را به دوش گرفتند.

به نظر می رسد که جنگ اطلاعاتی فشرده تر شده و شبکه های ایرانی اهدافی را درکابل و شمال مضحمل خواهند کرد. دلیلش این است که طلاپرستان نفوذ طبیعی در افغانستان ندارند.