-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۵ مهر ۲۷, سه‌شنبه

اولاده خالد بن ولید از نفس افتاده اند

عربستان خواهان آتش‌بس در یمن است!


 
وزیر خارجه عربستان ضمن ابراز تردید نسبت به پایبندی جنبش انصارالله به آتش بس مدعی شد که ریاض به دنبال برقراری آتش بس در یمن است!
 وی همچنین نسبت به مشارکت حشد شعبی در عملیات موصل ابراز نگرانی کرد.
به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری رویترز، عادل الجبیر، وزیر خارجه عربستان در اظهرااتی مداخله جویانه ضمن ابراز تردید نسبت به پایبندی جنبش انصارالله یمن به توافقنامه آتش بس گفت: اگر انصارالله موافقت کند ما با آتش بس موافقیم.
در همین راستا کابینه عربستان امروز (دوشنبه) از بیانیه مشترک نشست چهارجانبه لندن برای بررسی وضعیت فعلی یمن استقبال کرد.
در این بیانیه تلاش های فرستاده ویژه سازمان ملل به یمن و نقشه راهی که وی درباره اقدامات امنیتی و سیاسی لازم جهت حل سیاسی بحران یمن به هر دو طرف ارائه خواهد کرد، تایید شد.
همچنین در این بیانیه از همه طرف های یمنی خواسته شده که با جدیت با فرستاده ویژه سازمان ملل براساس طرح پیشنهادی شورای همکاری خلیج فارس و نتایج گفتگوی ملی و قطعنامه های مربوطه شورای امنیت همکاری کنند.
جبیر در خصوص آغاز عملیات آزادسازی موصل نیز از مشارکت داوطلبان مردمی در این عملیات و احتمال وقوع برخی کشتارها در این شهر ابراز نگرانی کرد و گفت: داعش در این جنگ شکست خواهد خورد.
همچنین وزیر خارجه عربستان تاکید کرد که در راستای تجهیز مخالفان "میانه رو" سوری حلب به اسلحه تلاش خواهیم کرد