-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۵ مهر ۲۲, پنجشنبه

روسیه: شواهد انگلیس ها علیه ما یک روپیه نمی ارزددر پاسخ به اتهام ارتکاب جنایت جنگی از طرف روسیه در کشور سوریه، یک مقام ارشد روس  وزیر خارجه بریتانیا را به «قشقرق» و «دامن زدن به روسیه هراسی» متهم کرد.

به گازارش انتخاب، بوریس جانسون، وزیر خارجه جنجالی بریتانیا که در این کشور به رک گویی معروف است، روز سه شنبه گذشته در سخنانی در واکنش به رخدادهای شهر حلب و حملات هوایی روسیه به این شهر ولادیمیر پوتین را به «جنایت جنگی» متهم کرد.

جانسون ساعاتی بعد نیز از مردم خواست تا بیرون سفارت روسیه در لندن جمع شده و اعتراض خود به وقایع شهر حلب را به گوش پوتین برسانند.

در واکنش به این موضع گیری در سطحی عالی از حکومت بریتانیا، سخنگوی وزارت دفاع روسیه روز چهارشنبه در بیانیه ای اظهارات جانسون را «هیاهوی بسیار برای هیچ» توصیف کرد.

به گفته ایگور کوناشنکوف، سخنگوی این وزارتخانه روسی، روسیه مدت هاست که «قشقرق» و «دامن زدن به روسیه هراسی» از سوی برخی از افراد در حکومت بریتانیا را «جدی نمی گیرد».

کوناشنکوف در این بیانیه همچنین بار دیگر تاکید کرد که نیروی هوایی روسیه مسئول بمباران یک کاروان کمک های سازمان ملل که ماه گذشته رخ داد نیست.

به گفته این مقام روسیه، شواهد و مدارکی که بریتانیا می گوید از این بمباران در اختیار دارد «پشیزی نمی ارزد».