-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۵ مهر ۲۵, یکشنبه

دکترعبدالله؛ «مجوس» خراسانی درکاخ ریاض

 


ماهیت دعوت از دکتر عبدالله برای سفر به ریاض، با مجموعه تلاش های عربستان برای ایجاد جبهۀ متشکل از تسنن باوران مرتبط است.  

طلاپرستان خواب آلود در حوزۀ حرمین شریفین، به دام این ظن گرفتار آمده اند که اهل تسنن فارسی، ازبک و ترکمن زبان را باید در پروژۀ منطقه یی جنگ علیه ایران به سوی خود بکشانند. آنها نتیجه گرفته اند افراطیون سنی مذهب فارسی گوی درکندز و بدخشان، غلیظ تر، جاهل تر، شقی تر و بی فرهنگ تر از خویشاوندان فکری خویش در سوریه، عراق، قندهار و هلمند می باشند. از نظر آنان، اکنون زمان آن است که جویبارهای مختلف و متفرق درگسترۀ سنی را که در جنگ طالب و ضد طالب به جان هم افتاده اند؛ همه را یکسان دردفاع از افعی سیرتان خادمین شریفین به نخ بکشند.

اما کسی فراموش نکرده است که ایجاد گران چهل سالۀ مرگ وگرسنه گی، و تباهی پرهول افغانستان، درهمان کاخ ریاض نشسته یا (نزدیک تر) در عملیات خانه های راولپندی، اسلام را مدیریت می کنند. کسی از یاد نبرده است که مفتی های افراطی که درگاز زدن به ران های گوسفند های بریان شده، بیش از همدردی و دستگیری مسلمانان درافغانستان، تردست تر اند، سی سال تبلیغات میکردند که احمد شاه مسعود «مسلمان نیست» و یک «عجم» است. همین چند هفته پیش نیز، مفتی برحال و بد قوارۀ سلطان ریاض به جهانیان اعلام کرد که ایرانی ها و فارسی زبانان، نا مسلمان و اولادۀ مجوس هستند.
حالا یک «مجوس» خراسانی به نام دکترعبدالله را به دربار طلبیده اند تا گردن او را با جادوی پول نفت، «اهل سنت والجماعت!» بخمانند تا برای دفاع از فسیل وهابیت، خود را گوشت دم توپ بسازد. خوشبختانه، مجوس خراسانی خوش پوش این دیار «شهیدپرور» خودش بالذات از «چهل تارپوشان» کبرا خوی متنفر است و به تجربه آموخته است که هستی افغانستان درچهل سال با پول همین دینار داران دنیا دار و کافراندرون، به ویرانی رفته است.
ایرانی ها هم حساب خود را در بلخ، تخار، کندز، حوزه غرب و کابل فراهم آورده اند؛ علاوتن، در حوزه عملیاتی یمن و سوریه، بازی با  عربستان را به کار روزمره تبدیل کرده اند تا روحیه واعصاب خادمین شریفین خود خوانده را آرام آرام بتراشند. این بازی، با موشک های کوتاه برد و میان برد نوع «زلزال» و «الصرخه» درحال انجام است. در تازه ترین مورد، یک فروند موشک بالستیک «زلزال3» به منطقه ظهران در جنوب عربستان فرود آمده است.
عبدالله، مهمانی کاخ ریاض را زده، تحایف را گرفته، با همان پوزخند گاه بیرنگ وگه، مرموز به کابل برخواهد گشت و درکاخ سییدار، کیف خواهد کرد. بدین ترتیب، تشکیلایت «جبهه النصره» از نوع «افغانی!!» اش ساخته نخواهد شد.