-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۵ مهر ۲۳, جمعه

فرانسه با اسلام مشکل دارد و کسی در این باره شک و تردیدی ندارد.به گزارش تسنیم به نقل از رویترز، فرانسوا اولاند رئیس جمهور فرانسه در گفتگو با نویسندگان کتابی با عنوان "یک رئیس جمهور نباید بگوید که .." گفته: فرانسه با اسلام مشکل دارد و کسی در این باره شک و تردیدی ندارد.
این اظهارات می تواند موجب تفرقه و اختلاف در حزب حاکم فرانسه در آستانه انتخابات ریاست جمهوری سال آینده شود.
اظهارات اولاند یک سال پس از آن بیان شده است که افراد مسلح با انجام حملات تروریستی در پاریس حداقل 130 نفر را به قتل رساندند. این کتاب امروز پنج شنبه منتشر شده است.
اولاند افزود: این درست است که یک مشکل با اسلام وجود دارد. کسی در این باره شکی ندارد. اینکه اسلام یک مشکل است، از این جهت نیست که یک دین خطرناک است بلکه به این دلیل است که می‌خواهد خود را به عنوان دین برای عموم مردم فرانسه مورد تایید قرار دهد.
اظهارات اولاند شبیه سخنان برخی سیاستمداران دست راستی پس از وقوع حملات تروریستی در فرانسه است، در حالیکه وی با حمایت احزاب چپگرا به کاخ الیزه راه یافت.
استفان لوفول سخنگوی دولت فرانسه نیز در پاسخ به سئوالی درباره اظهارات اولاند، گفت: یک مشکل با اسلام در شرایط امروز وجود دارد، چرا که اسلام از سوی برخی افراد سیاسی شده است. یک مشکل در این شرایط وجود دارد و ما باید بر آن غلبه کنیم.