-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۵ آبان ۲۰, پنجشنبه

حسن روحانی، رئیس جمهور ایران:
 نتیجه انتخابات آمریکا، اثری در سیاست های جمهوری اسلامی ایران ندارد. موقعیت آمریکا در جامعه بین المللی و افکار عمومی جهان به دلیل سیاست های غلط تضعیف شده و شکاف بیشتر با جامعه جهانی و اروپا به این موقعیت، بیشتر ضربه خواهد زد. 
نتیجه انتخابات آمریکا، نشان التهابات و عدم ثبات داخلی آمریکا مدت ها باقی خواهد ماند و زمان زیادی می برد که این اختلافات و مشکلات داخلی حل شود. امروز دیگر آمریکا به هیچ وجه بیش از گذشته توانایی استفاده از ایران هراسی و ایجاد اجماع جهانی بر علیه ایران را ندارد.
 سیاست ایران در تعامل سازنده با جهان و شکسته شدن تحریم های هسته ای، روابط اقتصادی ایران با همه کشورها را یک مسیر رو به رشد و برگشت ناپذیر قرار داده است. هوشمندی ایران در توافق هسته ای این بود که برجام را نه به عنوان توافق با یک کشور یا یک دولت بلکه به عنوان یک قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل تثبیت کرد که با تصمیم یک دولت قابل تغییر نیست.