-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۵ آذر ۱, دوشنبه

چراغ سبز حامد کرزی به کاخ سفید

 کرزی از مقامات هندی خواست که سنگرگاه های تروریستی در کشمیر تحت اشغال پاکستان را هدفمندانه بکوبند.
News18.com 

به گزارش منابع خبری هند، حامد کرزی در شهر مومبای هند گفت که « همسویی و مشارکت ما با ایالات متحده امریکا عمیق است و ما با  یکدیگر برضد تروریزم افراطیت جنگیده ایم. چنانکه ما می دانیم که دسته جات بیشتر افراطی و تندرو فعالیت های خشونت باری را انجام می دهند. ما امیدواریم که ایالات متحده روی توقف پناه گاه های تروریستی و حامیان آنان تمرکز کند. همچنان امیدواریم که رویکرد راهبردی امریکا درجنگ برضد تروریزم تغییر نخواهد کرد.
حامد کرزی  درمجلس یادبود از مادرتریسا تحت نام جایزه بین المللی ۲۰۱۶ مادر تریسا برای عدالت اجتماعی سخن می گفت. وی مقامات هندی را به انجام حملات هدفمند بر سنگرگاه ها و مراکز تروریستی درکشمیر تشویق کرد.
کرزی اظهار داشت که ما گفته ایم و امیدواریم که پناه گاه های تروریستی دیرمدت از بین بروند و اردوی هند با حملات هدفمند، از کار را به درستی انجام داده اند. کرزی افزود که حمایت پاکستان از تروریزم یک موضوع بسیار  و ما انتظار داریم که دولت جدید امریکا ( تحت رهبری رپیس جمهورمنتخب- دونالد ترمپ) این مساله را جدی خواهد گرفت.
 ظرف شش سال اخیر، این اولین بار است که حامد کرزی عبارات بالنسبه نرم تری در برابر امریکا را به کار می گیرد.