-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۵ آذر ۴, پنجشنبه

بوی باروت گروه ترامپ به دماغ ایران

من از روزی می‌ترسم که ترامپ فرمان آتش به سوی کشتی‌های ایران را صادر کند و در مقابل ایران نیز مقابله به مثل کند.
 

 
یک تحلیلگر مسائل بین الملل، امروز در گفتگو با روزنامه آرمان گفت: در شرایط کنونی ایران در سوریه، عراق و یمن به صورت نیابتی در حال جنگ است. این در حالی است که ممکن است به مرور زمان دامنه جنگ‌های ایران را گسترده‌تر کنند تا ایران در جبهه بیشتری درگیر جنگ شود. پس از مدتی وقتی به خود نگاه می‌کنیم متوجه می‌شویم که به صورت ناخودآگاه در یک جنگ بزرگ و گسترده قرار گرفته‌ایم. در چنین شرایطی برای هواپیماهای ایران منطقه «پرواز ممنوع» و برای کشتی‌های ایران منطقه «عبور ممنوع» قرار می‌دهند و به همین دلیل اصطکاک‌ها افزایش پیدا می‌کند و هر لحظه بوی «باروت» به مشام می‌رسد.

فریدون مجلسی، افزود: ترامپ به دنبال آتش‌گشودن به منطقه خاورمیانه و به‌ویژه ایران است. من از روزی می‌ترسم که ترامپ فرمان آتش به سوی کشتی‌های ایران را صادر کند و در مقابل ایران نیز مقابله به مثل کند. برخی عنوان می‌کنند ممکن است بین ایران و آمریکا به صورت اتفاقی جنگ صورت بگیرد. این در حالی است که جنگ نظامی هیچ گاه به صورت اتفاقی صورت نمی‌گیرد و دو طرف باید سیاست‌های کشور خود را در جنگ دنبال کنند. در نتیجه ترامپ با اعلام جنگ فرمان آتش به سوی کشتی‌های ایران را صادر می‌کند. به همین دلیل من معتقدم تندروهای سیاسی در ایران باید سیاست‌های خود را نسبت به آمریکا تعدیل کنند و با شعارهای کلیشه ای آتش بیار معرکه جنگ نشوند.