-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۵ آبان ۱۹, چهارشنبه

متحدان امریکا در زمین سوریه و آسمان عراق وضع خوب دارند

حالا تمویل گران جنگ نیابتی هیچ نیازی به پنهان کاری ندارند.


به گزارش گروه مانیتورینگ بین الملل خبرگزاری فارس، «پیتر کوک» سخنگوی وزارت دفاع آمریکا امشب در برابر خبرنگاران در خصوص آخرین وضعیت عملیات نظامی در خاورمیانه سخن گفت.
کوک در خصوص عملیات آزادسازی موصل از پیش روی نیروهای عراقی خبر داد و آن را تا حدودی مرهون حجم آتش سنگین هلیکوپترهای آپاچی ارتش آمریکا دانست.
سخنگو در خصوص سوریه هم گفت که اوضاع آنجا با عراق متفاوت است و در سوریه، متحدان آمریکا در زمین موقعیت مناسبی برای پیش روی دارند و آمریکا هم از آنها پشتیبانی می کند. در ادامه یکی از خبرنگاران به مصاحبه اخیر سردار «حسن فیروزآبادی» رئیس پیشین ستاد کل نیروهای مسلح ایران در خصوص حمله جنگنده های ایرانی به داعش در عراق اشاره کرد.
سردار فیروزآبادی در یک مصاحبه گفته بود که با حمله داعش به بغداد و رسیدن آنها به خط قرمز یعنی فاصله 40 کیلومتری مرزهای ایران، نظامیان ایرانی بر اساس وظایف خود، آنها را با جنگنده کوبیدند.
سخنگوی پنتاگون در این خصوص گفت: «اصلا در این باره، گزارشی ندیده ام. آنجا خاک عراق است و دولت مستقل عراق در خصوص اینکه کدام نیروی نظامی عملیات کند، تصمیم می گیرد.»