-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۵ آبان ۲۲, شنبه

ترکی فیصل: عربستان درخاک امریکا نسبت به خود امریکا پولدار تر است

طلا پرست معروف و پدر جنگ درافغانستان، قدرت و اقتدار را این طور فهمیده است.


رئیس اسبق سازمان استخبارات عربستان ابراز امیدواری کرده که ترامپ راه رؤسای جمهور گذشته آمریکا در دوستی با اعراب حاشیه جنوبی خلیج فارس را ادامه دهد و هشدار داده که عربستان در خاک آمریکا، از دولت این کشور پولدارتر است.
به گزارش فارس، «ترکی فیصل» مدیر سابق سازمان استخبارات عربستان امشب میهمان موسسه «دولت های خلیج (فارس)» بود و در خصوص تبعات انتخاب ترامپ برای اعراب حاشیه جنوبی خلیج فارس سخن گفت.
فیصل ابتدا از امید سعودی ها برای نزدیک شدن رئیس جمهور جدید آمریکا به اعراب سخن گفت و ادامه داد: «امیدوارم رئیس جمهور منتخب ترامپ پیش از ورود به کاخ سفید، سفری به خاورمیانه داشته باشد و دوستان حقیقی اش را ببیند.»
شاهزاده سعودی بدون برشمردن توانایی ها و پتانسیل های عربستان، همچنین ابراز امیدواری کرد که «ترامپ برای صلح در خاورمیانه، با ما همکاری کند.»
ترکی فیصل برای دشمنی های رئیس جمهور آینده آمریکا هم برنامه داشت و گفت «امیدواریم ببینیم که ترامپ ایران را بخاطر بر هم زدن ثبات منطقه، مسئول بداند.»
شاهزاده فیصل با وجود همه این ایران ستیزی ها، می دانست که برجام یک سند بین المللی است و لفاظی های ترامپ در خصوص پاره کردن آن، برای کسی فایده ای ندارد.
وی در این خصوص گفت: «فکر نمی کنم رئیس جمهور منتخب ترامپ توافق (هسته ای با) ایران را باطل کند زیرا برای تهیه آن، زمان زیادی صرف شد و ابطال آن، عواقب دارد.»
در ادامه صحبت به وعده ترامپ برای عمل علیه مسلمانان آمریکا و بخصوص مهاجران مسلمان کشید.
فیصل گفت که بخشی از این شعارها، نتیجه تبلیغات رسانه های غربی است که همه مسلمانان را با یک چوب می زنند و همه آنها را تروریست می خوانند. شاهزاده سعودی با این حال گفت که شعارهای انتخاباتی ترامپ خیلی محل توجه نیست و اقدامات وی پس از ورود به کاخ سفید، ملاک است.
شاهزاده فیصل در ادامه برای اشاره به مجبور بودن رئیس جمهور بعدی آمریکا برای تعامل با عربستان، همچون مورد سازمان ملل، به دلارهای نفتی این کشور تکیه کرد.
«مورد سازمان ملل» همان فضاحت مشهور امسال سازمان ملل متحد است که رسماً اعلام کرد به خاطر نیاز به کمک های مالی عربستان سعودی، نام این کشور را از فهرست کودک کش ها بیرون آورده است.
فیصل در این سخنرانی، باز هم این پیام را منعکس کرد و این بار با تهدید ضمنی رئیس جمهور بعدی آمریکا، گفت: «دارایی ها عربستان در ایالات متحده، از کل دارایی های دولت این کشور بیشتر است.»
فیصل در خصوص جنگ یمن هم سخن گفت و مدعی شد که عربستان چاره ای غیر از حمله نداشته «زیرا ما گزینه ای جز حمایت از دولت مشروع یمن نداشتیم.»