-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۵ آذر ۱, دوشنبه

نوازشریف: نمی گذاریم امریکا از پاکستان دور شود

پند یاد به حامد کرزی.

حامد کرزی فرصت زیاد داشت تا دپلوماسی فعال و سرسختانه را لااقل از نواز شریف بیاموزد.


به گزارش دی نیش چاپ پاکستان، نوازشریف به هیاتی از دپلومات ها وظیفه سپرده است تا نگذارند امریکای تحت رهبری دونالد ترمپ، از پاکستان فاصله بگیرد.
مقامات ارشد وزارت خارجه در اسلام آباد گفته اند که درنظردارد تا اطمینان حاصل کند که رپیس جمهور جدید امریکا، جایگاه این کشور را «بازی های» موجود حفظ کرده و تلاش به خرج دهد تا پروسه نزدیکی امریکا با هند را متوقف کند. مقامات رسمی می گویند که پاکستان ازچالش های دوره ریاست جمهور ترمپ آگاهی داشت، اما این کشور امیدوار است که رپیس جمهور جدید امریکا درمورد اقدامات اسلام آباد در زمینه صلح و نبرد با تروریزم آگاهی داشته باشد.

جلیل عباس جیلانی سفیر پاکستان درواشنگتن و میلحه لودین فرستاده دایمی آن کشور درسازمان ملل متحد درین زمینه شروع به کار کرده اند. اما پیش از ورود دونالد ترمپ به کاخ سفید، مقامات درواشنگتن می گویند که پاکستان «می تواند و باید» اقدامات بیشتر وموثر تری را علیه گروه های تروریستی که «از خاک آن کشور  دست به عملیات میزنند» روی دست گیرد.

یک مقام ارشد وزارت خارجه پاکستان می گوید که کشورش امیدوار است رپیس جمهور جدید امریکا را متقاعد کند که مبارزه پاکستان علیه تروریزم موثر است و هندی ها برای بدنام کردن این کشور تبلیغاتی را به راه انداخته اند.
وی افزود:
ما میدانیم که به دست آوردن ترمپ دشوار خواهد بود اما نا ممکن نخواهد بود. واشنگتن نسبت به پالیسی ما در مبارزه با تروریزم تردید دارد اما همچنان می داند که ما تا حال چه کارهایی را انجام داده ایم. اداره ترمپ در جریان پیروزی ها و دشواری های ما قرار دارد. ما تلاش میورزیم تا تبلیغات ضد پاکستانی هند را  خنثی کنیم