-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۵ آذر ۱۱, پنجشنبه

سیاستمدار انگلیسی: کار اتحادیه اروپا تمام است

'مارین لوپن' رهبر راست افراطی (جبهه ملی) در فرانسه


«نایجل فاراژ» از رهبران سیاسی انگلیس، می گوید که طغیان علیه نخبگان سیاسی که باعث رای مثبت به خروج لندن از اتحادیه اروپا و پیروزی 'دونالد ترامپ' در آمریکا شد، به فرانسه و کشورهای دیگر غربی نیز کشیده شده است و شاید به فروپاشی اتحادیه اروپا منجر شود.

به گزارش ایرنا، «فاراژ» در زمان برگزاری همه پرسی برای خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا، رهبری گروه اصلی جدایی خواه به نام 'یوکیپ' را برعهده داشت.

وی روز سه شنبه با اشاره به محبوبیت دیدگاه های 'مارین لوپن' رهبر راست افراطی (جبهه ملی) در فرانسه، به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفت: اگر او در انتخابات آینده فرانسه پیروز شود، پایان اتحادیه اروپا رقم خواهد خورد.

نایجل فاراژ افزود: نظرسنجی هایی که نشان می دهد مارین لوپن پیروز انتخاباتِ فرانسه نیست،همان اندازه دچار کاستی است که نظرسنجی های پیش از برگزیت نشان می داد مردم انگلیس به ماندن در اتحادیه اروپا رای می دهند.

فاراژ گفت،به دلیل مواضع سابق جبهه ملی فرانسه، از جمله سخنان ضدیهود پدر مارین لوپن، فعلا تردید دارد که بخواهد از خانم لوپن پشتیبانی کند، اما معتقد است آنچه در فرانسه جریان دارد، ادامه جریانی است که برای پایان دادن به اروپای یکپارچه کوشیده است.

این سیاستمدار انگلیسی،با اشاره به نزدیکی دیدگاه هایش با 'دونالد ترامپ' رئیس جمهوری منتخب آمریکا، گفت: مشاوران ترامپ می گویند برگزیت ( رای به خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا)، یکی از منابع الهام بخش وی بوده است. بنابراین، آنچه ما را پیوند می دهد، برگزیت است. من سالهاست که مشاوران ترامپ از جمله 'استیو بَنِن' را می شناسم و آنها هم سالهاست که از تلاش های من پشتیبانی می کنند.