-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۵ آذر ۱۷, چهارشنبه

سازمان استخبارات چین به نماینده گی از طالبان

سوت چینا مارنینگ پُست
اشاره: به نظر می رسد که چین اخیراً خیلی فعال شده و به نیابت از پاکستان، سرپرستی سیاسی طالبان را به دوش گرفته است. پاکستان درسطح جهانی خیلی بدنام و زیر فشار است.


روزنامه سوت چینا مارنینگ پُست زیر این عنوان مطلبی را نشر کرده است: طالبان شاید آتش بس کنند تا جلو گروه دولت اسلامی را در افغانستان بگیرند.

در ادامه گفته شده‌است، این آتش بس شاید محدود باشد تا اطراف دخیل در جنگ افغانستان بتوانند روی عملیات برای جلوگیری از تهدید های بزرگی تمرکز کنند که گروه دولت اسلامی یا داعش بوجود آورده‌است.

به نوشته روزنامه، این موضوع را شماری از قوماندانان طالبان که در بحث‌های رهبری طالبان درین مورد شرکت داشتند، ابراز کرده‌اند.

روزنامه می‌نویسد، این پیشنهاد آتش بس که تا هنوز نهایی نشده‌است، ابتکار سیاسی اخیر طالبانی است که در خط مقدم جبهه به نفع طالبان علیه داعش می‌جنگند. 

به نوشته روزنامه، گروهی که خلافت اسلامی را زیر نام خراسان در ولایت ننگرهار اعلام کرده بود، دامنه فعالیت هایش را به زابل و غزنی هم گسترش داده و شاخه هایش درین اواخر حملات مرگبار را در کابل انجام داده‌است.