-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۵ دی ۳, جمعه

اردوغان: ما چرا قاتل سفیر روسیه را کشتیم؟

قاتل دست خود را وارد جیب خود خود کرد و مجبور شدیم او را به قتل برسانیم.
منابع نزدیک به نیروهای امنیتی ترکیه می‌گویند، مولود مرت آلتین‌تاش، قاتل سفیر روسیه، راضی نشده تسلیم شود و فریاد زده بود، «من آمده‌ام تا بمیرم».
روزنامه «خبر ترک» گزارش داده، منابع نزدیک به نیروهای امنیتی ترکیه و به ویژه واحدی که نیروهای آن با مولود مرت آلتین‌تاش، قاتل سفیر روسیه درگیر شده‌اند، در پاسخ به این سوال که «چرا این افسر پلیس به جای دستگیری به صورت زنده و بازجویی کشته شده است؟» گفته‌اند: «او راضی نشده تسلیم شود و فریاد زده بود، «من آمده‌ام تا بمیرم».
این منابع افزوده‌اند، تلاش‌ها آن‌ها برای قانع کردن آلتین‌تاش به تسلیم، به نتیجه نرسیده و او به درخواست‌های آن‌ها، با تیراندازی و تاکید بر اینکه «اینجا آمده‌ام تا بمیرم» پاسخ داده است.
مسئول واحدی که با آلتین‌تاش درگیر شد، خبر داده که نیروهای امنیتی ابتدا پای او را مورد اصابت قرار دادند و او دست خود را وارد یکی از جیب‌های لباسش کرد. نیروهای امنیتی نیز ناچار شدند او را بکشند زیرا احتمال می‌رفت که بمبی زیر لباس پنهان کرده و قصد منفجر کردن آن را دارد.
رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه نیز با تکرار همین توضیحات، دلیل کشته شدن آلتین‌تاش را نگرانی از انفجار بمب توسط او، اعلام کرد.
اردوغان در این ‌باره افزود: «برخی می‌پرسند چرا او را زنده دستگیر نکردید؟ ممکن بود برای این‌کار هزینه سنگینی متحمل شویم و ممکن بود که تعدادی از نیروهای پلیس کشته شوند. افسر پلیسی که این تروریست را کشت گفته است او را دیده که در حال انجام حرکات مشکوک بوده او گمان کرده او بمبی را منفجر خواهد کرد، لذا افسر پلیس ناچار بود قبل از آنکه آلتین‌تاش کاری بکند، او را بکشد».