-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۵ آذر ۱۲, جمعه

ترامپ با پوتین روی خامنه ای معامله می کند؟

موسویان گفت که از “سکوت ترامپ نمی‌توان تعبیر به رضایت کرد”


 
با روی کار آمدن دونالد ترامپ به عنوان رئیس جمهور آمریکا، ممکن است با تسلط جمهوری‌خواهان، برنامه «تغییر رژیم در ایران» مجددا فعال شود.
به گزارش آسمان دیلی نیوز به نقل از العربیه، حسین موسویان، سخنگوی سابق تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای و معاون سابق شورای‌عالی امنیت در گفتگو با روزنامه “شرق” ضمن ابراز نگرانی از تهدیدهای پیش‌روی جمهوری اسلامی پس از انتخاب دونالد ترامپ، از امکان فعال شدن مجدد برنامه تغییر رژیم ایران خبر داد.
او در توصیف رئیس جمهور جدید ایالات متحده و تیم او گفت: ترامپ در زندگی شخصی، یک تاجر کاملا شناخته‌شده است اما در قامت رئیس‌جمهور یکی از ابرقدرت‌های جهان، یک عنصر کاملا ناشناخته و پیش‌بینی‌ناپذیر است. تقریبا همه چهره‌های سیاسی آمریکا از هر دو جناح دموکرات و جمهوری‌خواه هم کاملا گیج هستند و نمی‌دانند ترامپ چگونه عمل خواهد کرد. اما درباره ایران، نمی‌توان چندان خوشبین بود.
موسویان گفت که از “سکوت ترامپ نمی‌توان تعبیر به رضایت کرد” و اظهار کرد که “افرادی که تا اینجای کار به عنوان تیم حوزه‌های سیاست خارجی، امنیتی و نظامی او مطرح هستند، همه معتقد به براندازی جمهوری اسلامی هستند.
وی با مطرح کردن احتمال معامله مسکو و واشنگتن درباره حکومت ایران گفت: ممکن است واشنگتن و مسکو به هم نزدیک شده و روی جمهوری اسلامی معامله کنند.